שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יוסי ורטר
יוסי ורטר

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, מתרחק ממפלגתו ומן הסיכוי שישוב להתמודד על הנהגתה לקראת הבחירות הבאות. בימים האחרונים הוא נפגש, ביוזמתו, עם עו"ד אלדד יניב, ממייסדי תנועת "השמאל הלאומי"; בפגישה נדונה האפשרות שמצנע יעמוד בראש ההתארגנות, לכשזו תהפוך למפלגה. מצנע ויניב אישרו ל"הארץ" את דבר הפגישה, אם כי מצנע הדגיש שטרם החליט לחזור לפוליטיקה.

בחודשים האחרונים, הרבה לפני שאהוד ברק נטש את מפלגת העבודה, עלתה האפשרות שמצנע ישוב לפעילות במפלגה, אותה לא עזב מעולם, ויתמודד על הנהגתה. הוא התבקש לעשות כך על ידי השר דאז - שהתפטר בינתיים מהממשלה - בנימין בן אליעזר, שאמר כי הוא רואה במצנע, לשעבר יריב מר שלו, את האיש המתאים ביותר לעמוד מחדש בראש העבודה.

בעקבות פנייתו של בן אליעזר, הודיע מצנע כי הוא שוקל את הדבר ברצינות, אולם בשבועות האחרונים התקררה נחישותו. בשיחות סגורות מעריך מצנע כי מפלגת העבודה במצבה היום אינה ניתנת לשינוי ושיקום, וכי שמיניית הח"כים שנותרה בה לאחר פרישת ברק וחבריו לא תצליח למצוא מכנה משותף, מה שמבטיח את המשך המריבות והיריבויות הפנימיות.

מצנע סבור כי המפה הפוליטית בישראל משוועת למפלגה חדשה, מפלגת שמאל-מרכז, והוא רואה בתנועת השמאל הלאומי מרכיבים מעניינים ואיכותיים. בעקבות הערכתו זו, יזם פגישה עם יניב שבה ביקש לשמוע על אודות תנועתו. בפגישה שארכה כשלוש שעות פירט יניב באוזני מצנע את יסודות התנועה, מצעה, המבנה שלה ומטרותיה. השניים מכירים היטב מן התקופה שמצנע היה יו"ר העבודה ויניב שימש יועצה המשפטי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ