עמוס הראל
עמוס הראל

הנשיא שמעון פרס נפרד היום (שני) מהרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי בטקס חגיגי בהשתתפות חברי פורום מטכ"ל, שנערך במשכן הנשיא בירושלים. פרס אמר כי ראה את כל 18 הרמטכ"לים הקודמים, וכי תרומתו של אשכנזי לביטחון ישראל ייחודית ומצוינת לתפארת. "היית אחד הרמטכ"לים הטובים שידעה ישראל", אמר ושיבח את אשכנזי על שיקום צה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה.

אשכנזי ופרס היום בבית הנשיא. תצלום: משה מילנר

"ב-1996 כראש ממשלה וכשר הביטחון, מיניתי את גבי לאלוף", סיפר פרס. "לא היה לי ספק שגבי יהיה גם רמטכ"ל. ראיתיו נועז אבל שקול. ראיתיו מתהלך על התפר שבין אסטרטגיה לטקטיקה. ואינו מאבד את שיווי משקלו. ראיתיו אהוב על מפקדיו ופקודיו כאחד. כל הקסם של גולני מונח על שכמו", סיפר נשיא המדינה.

נשיא המדינה ציין בנאומו כי אשכנזי החזיר לצה"ל את המורל, לעם את האמון בצבא ולממשלה את התחושה שיש לה על מי לסמוך. "חשתי עד כמה אמון העם חזר אליו, כאשר הלכתי לנחם משפחה שבנה נהרג מאש ידידותית", סיפר פרס. "לפתע פנתה אליי אם המשפחה ואמרה לי:'בקשה לי אלייך. הבא אלינו הביתה את החייל שירה בבני ? אני רוצה להכירו ולחבקו'".

הרמטכ"ל הודה לפרס על "התמיכה האישית והגיבוי על האוזן הקשבת, הלב החם והכתף התומכת". אשכנזי אמר כי הוא משוכנע שהוא משאיר את צה"ל בידיים טובות.

אשכנזי השמיט בדבריו את איחולי ההצלחה לאלוף המיועד בני גנץ, היות ומינויו עדיין לא אושר בוועדת טירקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ