שר הפנים אלי ישי הקים ועדת לבדיקת הצורך בהארכת שעון הקיץ

עבודת הוועדה צפויה לעכב באופן משמעותי את החלטת הממשלה אם לתמוך בהצעת חוק שקוראת להאריך את שעון הקיץ עד אוקטובר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ערב ההצבעה על החוק שצפוי להאריך את משך שעון הקיץ בישראל, החליט שר הפנים אלי ישי להקים ועדת מומחים שתבחן את הצורך בהארכת משך הפעלת השעון. פעילות הוועדה צפויה לעכב משמעותית את החלטת הממשלה אם לתמוך בהצעת החוק, אותה יזם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ).

בסביבתו של ישי הבהירו היום (שני) כי לא מן הנמנע שהוועדה תחליט בסופו של דבר לאמץ את שעון הקיץ במתכונתו הנוכחית. חברי הוועדה, בהם מנכ"לי משרד הפנים לשעבר ואנשי אקדמיה, צפויים לבחון את ייחודיותו של יום הכיפורים ואת מתווה שעון הקיץ בארץ בהשוואה למדינות אירופה.

הצעת החוק של הורוביץ, הקוראת להאריך את שעון הקיץ עד לחודש אוקטובר מדי שנה, כמקובל בעולם, אמורה היתה לעלות להצבעה כבר לפני כחודשיים. אלא שלבקשת הממשלה הסכים הורוביץ לדחות את ההצבעה כדי לגבש נוסח שיהיה מקובל גם על משרדי הממשלה השונים. בשבוע שעבר ביקשה הממשלה דחייה נוספת של שבוע בדיונים על החוק, וזה אמור היה לעלות להצבעה בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב ולהצבעה טרומית בהמשך השבוע.

כעת, הורוביץ בוחן אם להעלות את ההצעה, שנוסחה בעקבות עצומה בעניין, עליה חתמו למעלה מ-300 אלף איש, חרף יוזמתו החדשה של ישי. "אני מאוד מקווה שהוועדה הזאת היא לא אמצעי התחמקות של ישי ונסיון למרוח את העניין", אמר הורוביץ הערב. "אני מקווה שמשרד הפנים יבחן את הנושא ברצינות ויתחשב בהצעה שהגשתי, המשקפת רוב גורף בציבור".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ