בהסתדרות יחליטו במוצאי שבת אם לבטל את סכסוך העבודה

שרגא ברוש: מעריך כי השביתה לא תתקיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ההסתדרות הגיבה אמש בספקנות למסיבת העיתונאים שכינסו ראש הממשלה ושר האוצר. יו"ר ההסתדרות עופר עיני, טען שקיים ערפול לגבי העמדות שהציגו נתניהו ושטייניץ בנוגע להפחתות המחירים של המים והלחם. עיני, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, שהוא גם נשיא התאחדות התעשיינים וכן יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט יתכנסו במוצאי שבת בתל אביב כדי להחליט סופית בנוגע להמשך צעדיהם, בעיקר לגבי השאלה אם לבטל את סכסוך העבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות ואת השביתה במשק המתוכננת לעוד שבועיים.

ברוש העריך אמש כי סכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות יבוטל והשביתה לא תתקיים. "התרשמתי שראש הממשלה הבין את חשיבות הנושאים שעל הפרק, בעיקר בנוגע לדלק ולשכר המינימום ובמידה מסוימת בנוגע למים. אנו נמשיך בהידברות בנושאים אלה ואני מאמין שנגיע להבנות בימים הקרובים", אמר ברוש.

לעומתו, בוחבוט הציג עמדה מיליטנטית: "ראש הממשלה ושר האוצר החליטו שוב להתעלם ממעמד הביניים. אזרחי ישראל המרוויחים את השכר הממוצע במשק, אינם מצליחים לגמור את החודש". עוד טען בוחבוט כי בדבריהם של ראש הממשלה ושר האוצר לא ניתן כל מענה לסוגיית הדיור. "זו פצצה חברתית שתכה בנו קשות ובקרוב נראה כאן ערי אוהלים".

תוכנית ההקלה בגזרות, שהציג אתמול ראש הממשלה, הצליחה כפי שקיווה להרגיע את הרוחות במפלגת השלטון, שסערה בימים האחרונים בעקבות גל עליית המחירים. רבים מהח"כים בליכוד שתקפו במלים בוטות את נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ הביעו שביעות רצון מהתוכנית. יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) אמר כי חבילת ההקלות לאזרחים שהוצגה אמש תאחד את חברי סיעת הליכוד לחזית אחת. "ההקלות יעשו טוב לאזרחי ישראל למעט אלה שרוצים יותר בהורדת הממשלה מאשר בהורדת מחיר הדלק והמים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר אתמול כי "יש למצות את כל האפשרויות האחרות, בעיקר הקפאת הפחתת מס החברות על פני ביצוע קיצוץ רוחבי בתקציב". גפני הוסיף עם זאת, כי הוא "מברך על סדרת ההחלטות שישפיעו על הפחתת המס העקיף. חבל שהדבר לא נעשה מוקדם יותר כאשר קראנו לכך שוב ושוב".

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) טענה אתמול בעקבות הודעת נתניהו כי: "קיצוץ רוחבי בגלל הוזלת הדלק יהיה שגיאה קשה והפגיעה בציבור תהא קשה עוד יותר". יחימוביץ' הוסיפה כי "התוצאה תהיה פגיעה בחינוך, ברווחה, בבריאות, במשטרה ובשלטון המקומי, אשר ממילא פועלים בתנאי חנק".

ח"כ חיים אורון (מרצ) אמר כי "העלאת שכר המינימום וביטול חלק מההתייקרויות הם צעדים ראויים אך מדובר בצעדים מינוריים מדי. שום מצגות, הצגות, זיגזוגים ופליק-פלקים לא יכסו על הכישלון התפישתי לפיו נתניהו מעדיף להיטיב עם מתי מעט ולהרע עם כל השאר".

דובר קדימה מסר בתגובה לצעדים הכלכליים כי "התקפלות סדרתית ומסרים סותרים מדי יום, המושפעים מכותרות ומאיומים, הם סממנים מובהקים להיעדר מנהיגות ואובדן דרך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ