רון פרושאור ימונה לשגריר ישראל באו"ם

נתניהו קיבל את ההחלטה על המינוי בעקבות לחץ שהפעיל שר החוץ ליברמן. עוזי ארד ביקש להחליף את פרושאור, המכהן כשגריר ישראל בלונדון

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

אחרי חודשים של היסוס והימנעות מקבלת החלטה, נכנע ראש הממשלה נתניהו ללחציו של שר החוץ אביגדור ליברמן למנות שגריר קבוע לאו"ם. שר החוץ ליברמן הציע למנות לתפקיד את שגריר ישראל בלונדון רון פרושאור ולבסוף הסכים נתניהו למינוי.

העיתון "ישראל היום" שדיווח הבוקר על מינויו של פרושאור לתפקיד, לא הזכיר את העובדה שליברמן הוא זה שדרש למנות את פרושאור והציג את המינוי כהחלטה של נתניהו. ראש הממשלה היה זה שבמשך חודשים ארוכים דחה מועמדים שונים שהציג שר החוץ לתפקיד ומנגד לא הציג מועמדים משל עצמו. אחרי שליברמן הודיע כי יביא לאישור הממשלה ביום ראשון הבא שם של מועמד לתפקיד השגריר נכנע נתניהו ונאלץ להסכים למינויו של פרושאור.

מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד ביקש לעזוב את תפקידו בהקדם ולהתמנות לתפקיד השגריר בלונדון במקום פרושאור. עם זאת, שר החוץ ליברמן עדיין לא הביע את הסכמתו למינוי ובלשכתו סירבו להתייחס לעניין.

נתניהו בוחן את מועמדותם של שני מועמדים לתפקיד היועץ לביטחון לאומי. הראשון הוא האלוף במילואים יעקב עמידרור שנחשב מקורב לנתניהו ואף כותב בעיתון "ישראל היום". המועמד השני הוא האלוף במילואים מאיר כליפי ששימש כמזכירו הצבאי של נתניהו עד לפני שנה.

השגריר המיועד לאו"ם, רון פרושאור, הוא דיפלומט ותיק ומוערך ששימש בעבר כמנכ"ל משרד החוץ. פרושאור עמד בשנים האחרונות בחזית המאבק נגד הדה-לגיטימציה של ישראל בבריטניה וריכז את שיתוף הפעולה עם ממשלת בריטניה בנושא הגרעין האיראני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ