הממשלה דחתה שוב את הדיון בהארכת שעון הקיץ

ועדת השרים תדון בהצעה להאריך את תוקף שעון הקיץ עד סוף אוקטובר רק בעוד חודש. ח"כ הורוביץ: "זריית חול בעיניים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה דחתה היום (ראשון) פעם נוספת את הדיון בחוק שעון הקיץ, אף שהצעת החוק צפויה לעלות להצבעה כבר ביום רביעי הקרוב. על פי ההצעה של ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), יוארך תוקפו של שעון הקיץ מדי שנה עד תחילת חודש אוקטובר.

החוק אמור היה לעלות לוועדת השרים לחקיקה כבר לפני למעלה מחודשיים, אך נדחה לבקשת מזכירות הממשלה. היום החליטה ועדת השרים לדחות את הדיון בנושא בחודש נוסף אך ח"כ הורוביץ הבהיר כי אין בכוונתו לאפשר עוד את דחיית ההצבעה במליאת הכנסת.

בשבוע שעבר הודיע השר אלי ישי על הקמת ועדת מומחים שתדון בצורך להאריך את שעון הקיץ ותגיש לו את ממצאיה בחודשים הקרובים. בקרבתו של ישי הבהירו כי לא מן הנמנע שהוועדה, שתבחן גם את "מעמדו המיוחד של יום הכיפורים", תחליט בסופו של דבר להשאיר את מועדי השעון כפי שמוכרזים כיום על פי החוק ולא תדרוש להאריך את תוקף שעון הקיץ.

ח"כ הורוביץ. נסיון נוסף לזרות חול בעיני הציבור. תצלום: תומר אפלבאום

ח"כ הורוביץ העריך בימים האחרונים כי הקמת הוועדה נועדה ליצור סחבת נוספת בנסיון להאריך את שעון הקיץ בישראל, והבהיר כי אם ההצעה לא תעבור השבוע במליאה, לא ניתן יהיה להשלים חקיקה בעניין עד כניסתו לתוקף של שעון הקיץ הקרוב. בכנסת העריכו כי שרים בממשלה, שהביעו תמיכה בהארכת שעון הקיץ, עשויים לתמוך בחוק למרות שהממשלה עדיין לא גיבשה את עמדתה בנושא.

"סוגיית שעון הקיץ נבחנה ונבדקה מכל זווית אפשרית במשך שנים", אמר הורוביץ היום. "ועדת "הבדיקה" של שר הפנים היא עוד נסיון לזרות חול בעיני הציבור, לדחות את ההכרעה, ולעכב את ההחלטה".

הורוביץ הוסיף כי "כדי ששעון קיץ במתכונתו המשופרת יחול כבר בקיץ הקרוב, יש להתחיל מייד בהליכי החקיקה בכנסת. על כן, הצעת החוק תובא להצבעה בקריאה טרומית בכנסת ביום רביעי השבוע, וזה יהיה המבחן לרצינות כוונותיה של הממשלה. אם אכן היא מעוניינת, כפי שגם הצהירו שרי ש"ס, לתמוך בשעון הקיץ, יש להעביר את הצעת החוק. אם יהיו לוועדה של שר הפנים הצעות כלשהן בעניין ? ניתן יהיה לשלב זאת בהליכי החקיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ