חיסול עימאד מורנייה: אירועים חריגים סמוך לשגרירויות העלו חשש לנקמת חיזבאללה

לאור האיומים ועל רקע יום השנה לחיסול מורנייה, שוקלים במשרד החוץ לסגור זמנית חלק מהנציגויות ולהורות לדיפלומטים להישאר בבתיהם

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

גורמים במשרד החוץ מסרו כי בימים האחרונים התרחשו מספר אירועים חריגים בקרבת כמה משגרירויות ישראל בעולם.

האירועים עוררו חשש כי מדובר בכוונות לביצוע פיגוע נגד השגרירויות, ככל הנראה על ידי ארגון חיזבאללה, המעוניין לנקום על חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה לפני שלוש שנים, ומיוחס לישראל. ככל הנראה, האיום מופנה נגד נציגויות ישראל במספר מדינות.

חשש מנקמה על חיסול מורנייה. תצלום: רויטרס

במשרד החוץ העריכו כי שורר איום נגד אותן שגרירויות והוסיפו כי איום זה מטופל על ידי גורמי הביטחון. משרד החוץ וגורמי ביטחון ומודיעין ישראלים נוספים מקיימים שיתוף פעולה הדוק בנושא עם רשויות הביטחון באותן מדינות.

לאור האיומים, שוקלים במשרד החוץ גם את האפשרות לסגור זמנית חלק מהנציגויות ולהורות לדיפלומטים הישראלים להישאר בבתיהם עד שהאיום יחלוף.

ביום שישי פירסם המטה ללוחמה בטרור אזהרה לישראלים בחו"ל מפני פיגועי נקמה של חיזבאללה לרגל ימי השנה לחיסול מורנייה ועבאס מוסאווי. המטה מסר כי בשל ימי השנה, גובר האיום למימוש פיגועים נגד יעדים ישראלים ויהודיים בחו"ל "בדגש על מצרים, טורקיה, אזרבייג'ן, גיאורגיה, ארמניה, חוף השנהב, מאלי, מאוריטניה וונצואלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ