שאול מופז מעכב 700 מיליון שקל למשרד הביטחון

יו"ר ועדת החוץ והביטחון טוען שהסכום לא הופיע בספר התקציב. מקורבי שר האוצר בתגובה: הופך את הוועדה לפלטפורמה פוליטית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ שאול מופז (קדימה), מעכב העברה של 700 מיליון שקלים לתקציב הביטחון, בטענה כי הסכום לא הופיע בספר התקציב האחרון וכעת נעשה ניסיון להוציאו ללא בקרה. מופז דורש ששר האוצר, יובל שטייניץ, יופיע בפני הוועדה, ויסביר מאין יועבר הכסף.

מקורבים לשטייניץ בליכוד האשימו את מופז, בתגובה, בפוליטיזציה של הוועדה. לדבריהם, עד עכשיו לא נתקלו בבעיות כאלה. "יו"ר הוועדה הקודם, צחי הנגבי, מעולם לא התנהל באופן שנועד כדי לגזור קופון פוליטי, ודווקא מופז - שהיה רמטכ"ל ושר ביטחון - נוהג באופן כזה והופך את הוועדה לפלטפורמה לקידומו הפוליטי".

מופז אינו מתרשם מהאשמות אלה. אתמול הוא הסביר כי לאחר שהתברר לו שיש כוונה להעביר תוספת תקציבית, שלא הוכנסה לספר התקציב, וייתכן שיש סכום אף גדול יותר שירצו להוסיף לצורכי ביטחון - אין זה נכון לאשר את הדברים באופן הזה: "אני לא אהיה חותמת גומי. אני רוצה להיות בטוח שלא יהיה צורך בקיצוץ רוחבי שיבוא על חשבון תקציבים חברתיים".

חבר בוועדת המשנה לתקציב הביטחון של ועדת חוץ וביטחון, שנדרשה לאשר את התקציב, הצדיק את מופז ואמר: "זו לא התנהגות תקינה. כנראה שביבי, ברק ושטייניץ סגרו ביניהם שהכסף יידרש אחרי סגירת התקציב כדי שתקציב הביטחון לא ייראה גדול ולא תיפרץ מסגרת התקציב, אבל זה לעשות צחוק מוועדת חוץ וביטחון וקומבינה. כי מה השתנה בחודש האחרון שלא ידעו עליו?".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "מדובר במימוש החלטת ראש הממשלה שהתקבלה במחצית 2010, לתקציב שנועד לאפשר הוצאתם לפועל של פרויקטים לאומיים מסווגים שהממשלה הטילה את ביצועם על מערכת הביטחון. צר לנו שהוועדה החליטה שלא לאשר הבקשה משיקולים זרים".

בימים האחרונים אישרה ועדת השרים לענייני ביטחון את תוכנית הרכש הגדולה ביותר של כוחות היבשה של צה"ל לעשור הקרוב - רכישה של מאות נגמ"שי נמר בעלות של 10 מיליארד שקלים, במסגרת תוכנית ההצטיידות של משרד הביטחון.

הנגמ"ש, המבוסס על טנק המרכבה, ייוצר באופן חלקי בארה"ב וההרכבה הסופית תהיה בישראל. הכלי המשוריין, שפיתוחו חודש בעקבות מלחמת לבנון השנייה, יאפשר ללוחמי צה"ל לפעול באזורים המאוימים בטילי נ"ט מתקדמים. ראשוני הנמרים, שנכנסו לשירות בחטיבת גולני לפני כשלוש שנים, הצליחו להיכנס ללחימה במבצע עופרת יצוקה בעזה. מאז הסתיימה ההצטיידות של שני גדודים בגולני. בצה"ל מתכננים כעת את המשך ההצטיידות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ