לבני הוציאה לחופשה את מנכ"ל המפלגה שחורי וסגנו

החשדות נגד שחורי גרמו מבוכה אישית ליו"ר קדימה, שיחסיהם היו קרובים. הליכוד תקף את המפלגה על הסתבכויות בכיריה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

מבוכה קשה נגרמה אתמול ליו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני, בשל מעצרם של מנכ"ל קדימה משה שחורי וסגנו יואל מוגמי, בפרשת השוחד ברשות המסים. בעקבות המעצר החליטה לבני להוציא את השניים לחופשה מיידית, עד לבירור החשדות נגדם.

בהודעת דובר המפלגה נאמר כי בעקבות החקירה בפרשה סיכמה יו"ר קדימה, ציפי לבני - שעודכנה בדבר המעצר מאמצעי התקשורת - על יציאתם של שחורי ומוגמי לחופשה. עוד נאמר כי "אין בלבה של לבני ספק כי רשויות אכיפת החוק תבצענה את פעילותן ללא משוא פנים".

בקדימה ביקשו להדגיש אתמול כי הפרשה אינה קשורה לפעילותה הכספית של המפלגה.

בליכוד מיהרו אתמול לתקוף את המפלגה היריבה ולהזכיר את שורת בכיריה שהסתבכו בפלילים, ובראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בעוד המפלגה מבקשת להציג עצמה כמפלגה נקייה הלוחמת בשחיתות.

בהודעת הליכוד נאמר כי "קדימה הפכה חממה לגידול עבריינים. כמעט לכל פעיל ומצטרף חדש יש תיק. מנכ"ל המפלגה מצטרף לשורה ארוכה של בעלי תיקים ובהם אהוד אולמרט, אברהם הירשזון, חיים רמון, צחי הנגבי, שלומי לחיאני, עמרי וגלעד שרון".

מעצרו של שחורי מביך את יו"ר המפלגה לבני באופן אישי. שחורי, תא"ל במילואים, חבר ללבני בימי מרוץ הפריימריז שלה נגד שאול מופז, ומונה על ידה לראש מטה הקמפיין. היחסים ביניהם הפכו לקרובים, ולבני מינתה אותו למנכ"ל המפלגה. בין השניים שררו יחסים קרובים, לבני סמכה עליו והוא היה למעשה הזרוע המבצעת שלה במפלגה.

מוגמי, בעבר פעיל מרכזי מאוד בליכוד, עזב יחד עם אריאל שרון לקדימה, ואחר כך התגייס לסייע ללבני. הוא הובא על ידי שחורי לשמש עוזרו האישי.

ללבני לא היתה אתמול ברירה, היא היתה חייבת להתנער מיד משחורי ומוגמי, שכן ממילא ברור שכל החשודים והמורשעים בין אנשי קדימה יככבו בקמפיין הבחירות של הליכוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ