תא"ל במיל' משה שחורי היה בין הקצינים הבולטים שטיפלו בפרשת הרפז

פרק קודם של מנכ"ל קדימה

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

שמו של מנכ"ל קדימה, משה שחורי, שנעצר אתמול בפרשת רשות המסים החדשה, כבר נקשר באחרונה בפרשה דרמטית אחרת. תת-אלוף (מיל') שחורי, שהיה קצין מודיעין ראשי בצה"ל במחצית הראשונה של העשור הקודם, היה אחד האנשים הבולטים שעסקו בעניינו של סגן-אלוף (מיל') בועז הרפז, שהודה בזיופו של "מסמך גלנט".

בשנת 2004 הסתבך הרפז לראשונה בשורה של עבירות שבהן נחשד, בעת שהיה קצין האג"מ של מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ) באגף המודיעין במטכ"ל. החשדות עסקו בהוצאת מחשב נייד ועליו מידע מסווג ביותר מיחידתו, במתן ציוד צבאי לשימוש חבריו ובאי סדרים שנגעו ללימודיו האקדמיים של הרפז.

ראש אמ"ן אז, האלוף (מיל') אהרן זאבי-פרקש, הטיל על משה שחורי חלק מהטיפול המשמעתי בפרשת הרפז. זאת, אף על פי ששחורי אמר לזאבי-פרקש כי הוא עצמו היה חבר של הרפז.

בתחקיר שפורסם בתוכנית "המקור" בערוץ 10 דווח כי הרפז דאג לסדר לחבריו מבין הקצינים הבכירים רכבי שטח של מערך המ"מ, ששימשו אותם לנסיעות מנהליות, וכי אחד הנהנים מכך היה הקמנ"ר שחורי.

עם זאת, שחורי מעולם לא נחשד בעבירה כלשהי בפרשת הרפז. בשלב מאוחר יותר סברו שחורי וקצינים אחרים, שהיו מעורבים בחקירת העבירות לכאורה של הרפז, כי הרפז דאג לסגור עמם חשבון ולהפעיל את השפעתו בערוצים שונים כדי לפגוע בהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ