שר החוץ, אביגדור ליברמן: הלילה יעברו בתעלת סואץ ספינות מלחמה איראניות

ליברמן, שנאם בפני ועידת הנשיאים, אמר כי הספינות נמצאות בדרכן לסוריה. "זה לא קרה שנים", ציין, "זה מוכיח שהביטחון העצמי והחוצפה של האיראנים הולכים וגדלים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר הערב (רביעי) בנאום בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב, כי הלילה יעברו בתעלת סואץ לכיוון הים התיכון שתי ספינות מלחמה איראניות בדרכן לסוריה.

"זה דבר שלא קרה שנים רבות", אמר ליברמן. "זו פרובוקציה שמוכיחה שהביטחון העצמי והחוצפה של האיראנים הולכים וגדלים מיום ליום. העניין הזה מגיע לאחר ביקורו של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, בדרום לבנון והצהרותיו התוקפניות כלפי ישראל.

"לצערי, הקהילה הבינלאומית אינה מוכיחה נכונות להתמודד עם הפרובוקציות האיראניות. על הקהילה הבינלאומית להבין שישראל לא תוכל להתעלם לנצח מהפרובוקציות הללו שנועדו לדרדר את המצב באזור".

בעקבות הדברים הגיב לנושא גם שר הביטחון אהוד ברק. בהודעה שפרסמה לשכתו אמר ברק כי "ישראל עוקבת בתשומת לב אחר תנועת האוניות האיראניות ועדכנה מדינות ידידותיות בנושא". לדבריו, ישראל תמשיך לעקוב אחר תנועת האוניות".

נשיא המדינה, שמעון פרס, נאם מוקדם יותר בפני ועידת הנשיאים וביקר אף הוא את השלטונות באיראן. "השחיתות המוסרית הגדולה ביותר בעולם קיימת היום באיראן", אמר הנשיא, "היה זה מחזה נתעב לראות אתמול בטלוויזיה את הפרלמנט האיראני נעמד על רגליו וקורא להרוג את כוחות האופוזיציה בשם ה'דמוקרטיה' של אחמדינג'אד. מי שישנה את המשטר באיראן הוא העם האיראני עצמו ולא התערבות מבחוץ".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ