הארץ
שירות ""

שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש הבוקר (חמישי) עם חברי פורום מטכ"ל לשיחה במהלכה בירך את הרמטכ"ל החדש, רב אלוף בני גנץ וסקר בפני חברי הפורום את המתרחש באזור. ברק הגדיר את האתגרים שמציבות ההתפתחויות במזרח התיכון כ"אחת התקופות המורכבות והמסובכות שעמדו אי פעם בפני הנהגה מדינית וצבאית".

ברק התייחס בדבריו גם לסערות שעוררו פרשת מינוי הרמטכ"ל, פרשת מסמך הרפז ויחסיו של השר עם הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי: "אנחנו בפתחה של תקופה אינטנסיבית: עברנו תקופה לא פשוטה אולם אנו פותחים היום דף חדש, שמים את העבר מאחורינו ומסתכלים קדימה. יהיו לנו עוד כמה דברים לברר ונעשה זאת בבהירות וביושר. נוודא שערכית אנו פועלים בניקיון עמוק ובהסתכלות קדימה, כדי לפעול בצורה טובה יותר בעתיד. אני רואה חשיבות גדולה לדיאלוג אמין, על בסיס פתוח בין הדרג המדיני לדרג הצבאי".

ברק, גנץ ואייזנקוט. רואה חשיבות לדיאלוג אמין בין הדרג המדיני לצבאי. תצלום: ירון קמינסקי

בפתח דבריו איחל שר הביטחון לגנץ הצלחה בתפקיד הרמטכ"ל אליו נכנס ביום שני והביע "אמון מלא ביכולתו של רב אלוף גנץ להנהיג את צה"ל". לדברי ברק, "אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה עם שינויים בטורקיה, לבנון, תוניסיה ומצרים שההפיכה בה היא אירוע מכונן. אנו עדים גם לאירועים בתימן ובבחריין". ברק הוסיף כי "קשה לחזות כיצד יתפתחו האירועים, אך בהחלט יש כאן אתגרים חדשים בנוסף לאיומים המוכרים של חמאס, חיזבאללה ואיראן ברקע".

ברק אמר לאלופי המטכ"ל כי מניסיונו הוא יכול לומר ש"פורום המטכ"ל הנוכחי הוא מצוין. אני סומך על המטכ"ל הזה, הציבור סומך עליכם ומיליוני עיניים מתבוננות בכם ושמים בכם את מבטחם". שר הביטחון הדגיש ש"בראש כל האתגרים עומד המבחן העליון של צה"ל: היכולת לעמוד במבחן המלחמה ולנצח בה. צה"ל הוא העוגן עליו ניצב ביטחונה של המדינה כולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ