השב"כ: אין סיכון ביטחוני במפגיני שייח ג'ראח

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

השב"כ חזר בו מהערכתו כי פעילי השמאל בשייח ג'ראח הם סיכון ביטחוני. בדו"ח שפרסם לסיכום שנת 2010, מציין השב"כ את הפגנות תנועת "סולידריות" בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירשלים כמוקד אפשרי לאלימות שעל כוחות הביטחון לשים לב אליו. אולם בעקבות פניית עו"ד לאה צמל בשם הפעילים, שינה הארגון את הדו"ח והסיר את המשפט הנוגע להפגנות.

ההפגנות בשכונה נמשכות זה שנה וחצי מדי יום שישי ונועדו למחות נגד כניסת מתנחלים לבתי פלסטינים. בדו"ח שהוגש לממשלה בראשית ינואר נכתב בסעיף "פעילות גורמי שמאל קיצוני": "השנה נמשכה פעילות גורמי שמאל נגד כוחות הביטחון במוקדי החיכוך לרבות בשייח ג'ראח".

"פעילי שייח ג'ראח הופתעו למצוא את עצמם בדו"ח השב"כ העוסק ב'נתונים ומגמות בטרור'", כתבה עו"ד צמל במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר דן מרידור הממונה על שירותי המודיעין וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. "פעילותם במהלך השנה האחרונה התמקדה וממשיכה להתמקד בפעילות מחאה דמוקרטית, בלתי אלימה וחוקית נגד מגמות ההתנחלות במזרח ירושלים".

במכתב ששלח מרידור בתשובה, כתב כי "הוחלט כי אכן לא היה מקום לכלול את פעילות המחאה בשייח ג'ראח בדו"ח". תשובה דומה התקבלה גם מלשכת נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ