ש"ס מנסה לטרפד עצרת מחאה נגד הרב עובדיה יוסף

מחלוקת הגיורים בצבא מחריפה

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

בש"ס ובביתו של מנהיגה הרוחני הרב עובדיה יוסף, גובר החשש מהתנגשות עם העולם החרדי האשכנזי על רקע סערת הגיורים. בכירים בש"ס החריפו אתמול את הטון כלפי ראשי "העדה החרדית", הפלג הקנאי המגבש קואליציה חרדית רחבה נגד הרב יוסף, שתצא לעצרת נגדו בשבוע הבא בירושלים. "כל ניסיון לפגוע במרן הרב עובדיה ייתקל בתגובה כואבת", איים השר לשירותי דת יעקב מרגי על אנשי "העדה".

לצד דבריו של השר מרגי, אתמול נשמעו גם איומים מצד אנשי הרבנות הראשית, המזוהים עם ש"ס, בפגיעה ברשת הכשרות "בד"ץ העדה החרדית", השייכת לפלג הקנאי, לדבריהם מסיבות מקצועיות-הלכתיות. ש"ס חובטת כעת בגלוי בפלגים הקנאיים, שנמצאים בשוליים החרדיים, אך עיניה נשואות לפלגים המרכזיים המונהגים בידי הרב יוסף שלום אלישיב. בכירים בש"ס אומרים בחשש כי עצרת נגד הרב עובדיה יוסף - על פסיקותיו ההלכתיות - עלולה לגרום שבר ביחסי הקהילות.

הרקע הוא פסק ההלכה שנתן לפני חודש ימים הרב עובדיה יוסף, ובו הכשיר באופן גורף את הגיורים שנעשים בצבא. השבוע התברר כי הרב אלישיב, המנהיג הליטאי, צירף את חתימתו על מכתב מחאה בוטה העומד להתפרסם נגד הרב עובדיה, והודיע כי ישתתף בהפגנה המתוכננת נגד הכשרת הגיורים ביזומת "העדה החרדית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ