אהוד ברק ובני גנץ אישרו חמישים מינויים של קצינים בכירים

שר הביטחון והרמטכ"ל החדש צפויים לאשר בשבועות הקרובים עוד כמאה מינויים נוספים

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

150 מינויים של קצינים בכירים בצה"ל שעוכבו בשל המתיחות בין שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, יאושרו בשבועיים הקרובים. ברק והרמטכ"ל החדש רב אלוף בני גנץ אישרו אתמול את מינוים של החמישים הראשונים. לעת עתה, ההערכה במערכת הביטחון היא שהמינוי היחיד שנקבע על ידי אשכנזי ולא יאושר, הוא של עוזרו ארז וינר לקצין חינוך ראשי.

ברק נפגש אתמול עם חברי פורום המטה הכללי ואמר שהוא מחויב ל"דיאלוג אמין" בין לשכת שר הביטחון וצמרת הצבא. "עברנו תקופה לא פשוטה, אולם אנחנו פותחים היום דף חדש, שמים את העבר מאחורינו ומסתכלים קדימה", הוא ציין, בהתייחסו למשבר סביב "מסמך הרפז", ליחסים המעורערים בינו לבין אשכנזי ולמינוי המבוטל של האלוף יואב גלנט. "יהיו לנו עוד כמה דברים לברר", אמר, כנראה בהתייחסות לבדיקת מבקר המדינה לפרשיות האחרונות, "ונעשה זאת בבהירות וביושר".

ברק שיבח את גנץ ואמר "יש לי אמון מלא ביכולות של גנץ להנהיג את צה"ל. בנוסף לניסיון, הוא מביא אתו סגנון, יושרה ויכולת להוביל דברים ברוח צוות, בנחישות ובהרמוניה".

150 מינויים של קצינים לתפקידי תת אלוף ואלוף משנה הוקפאו בחצי השנה האחרונה בשל המתיחות בין ברק לאשכנזי. המינויים הוחלטו כבר על ידי המטה הכללי בראשות אשכנזי, חלקם בעצה אחת עם גלנט לאחר שהוחלט על מינויו לרמטכ"ל, אבל ברק סירב לתת את אישורו למינויים עד כניסת הרמטכ"ל החדש. אתמול הסכימו גנץ וברק על כשליש מהמינויים, ובשבועיים הקרובים הם אמורים לאשר את כל השאר, כשלא צפויים מינויים שונים מאלה שהחליט אשכנזי, למעט המינוי של אלוף משנה ארז וינר לקצין חינוך ראשי.

וינר, ששימש עוזרו הבכיר של אשכנזי, וימשיך לשרת בלשכת הרמטכ"ל בשבועות הקרובים כדי לסייע לכניסתו של גנץ לתפקיד, היה אמור להתקדם לתפקיד בדרגת תת אלוף, אבל הסיכויים שלו נפגעו מאוד לאחר שהתברר שהיה לו חלק בהעברת "מסמך הרפז" לערוץ 2. ההערכה בצמרת מערכת הביטחון היא שווינר לא יזכה כעת לקידום, אך שיקודם לאחר תקופה מסוימת לתפקיד אחר בדרגת תת אלוף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ