ניר חסון
ניר חסון

משפחת שליט מלווה בכמה מאות מפגינים ציינה הערב (שבת) 1,700 ימים לנפילתו בשבי של גלעד שליט. בעצרת, שהתקיימה בירושלים מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמרה אביבה, אמו של גלעד, כי "אנו עומדים מול בית ראש הממשלה וזועקים את זעקתו של גלעד לנתניהו הספון מאחורי חלונות כהים, אך אין קול ואין עונה".

אמו של החייל החטוף המשיכה ותקפה את נתניהו כשאמרה "שהדבר היחיד שקורה זה רק דיבורים. אנו קוראים לראש הממשלה: די לדיבורים, די להסברים, די לציוצים, מספיק זה מספיק".

אביבה שליט הגדירה את הזמן שעבר מאז נפל בנה בשבי כ-"1,700 ימים של מחדל מתמשך של ממשלות ישראל - הקודמת והנוכחית, 1,700 ימים של סבל בלתי יתואר, 1,700 ימים של געגועים וציפייה וערגה לחופש, דברים שלכולנו הם מובנים מאליהם".

אמו של החייל השבוי פנתה גם לשרי הממשלה כששאלה אם "מישהו מבין מקבלי ההחלטות יכולים לתאר לעצמם גיהנום כזה. לתאר איך הוא היה שורד ללא תקווה באופק? אני רוצה את הבן שלי בחזרה", אמרה.

אביבה שליט. תצלום ארכיון: תומר אפלבאום

הסופר מאיר שלו, שנשא אף הוא דברים בעצרת, אמר ש"היום הוא היום ה-1,700 של גלעד בשבי, אך כל יום הוא יום בו צריך לדרוש דין וחשבון מראש הממשלה על מעשיו בנוגע לחייל השבוי שלו". שלו פנה לנתניהו ואמר כי "את הנושא הזה לא תצליח לפתור בעוד ספין, בעוד פוזה, בעוד משרה או בעוד הפחדה. יש לדבר הזה משמעוית לאומיות של פגיעה ברוח החברה הישראלית וברוח צה"ל. יש לך הזדמנות להראות שנוצרת מחומר של מנהיג - כראוי לעומד בראש מדינה".

השרה אורית נוקד, שנאמה בעצרת גם כן, התקבלה בשריקות מהקהל ובקריאות כי עליה לעזוב את ממשלת נתניהו.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי נתניהו ונציגו לניהול המשא ומתן, חגי הדס, עומדים בקשר רצוף עם משפחת שליט. "ליבם ודלת ביתם של ראש הממשלה, רעייתו וכל בני משפחת נתניהו פתוחים תמיד בפני אביבה ונועם ויחד עם כל עם ישראל מזדהים עם משפחת שליט וכואבים את כאבה. הפעולות להשבת גלעד שליט בריא ושלם נמשכות כל העת, בהנחייתו הישירה ובפיקוחו של ראש הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ