סלאם פיאד לחמאס: המשך שליטה ברצועת עזה עד לכינון ממשלת אחדות - מדיני ביטחוני - הארץ

סלאם פיאד לחמאס: המשך שליטה ברצועת עזה עד לכינון ממשלת אחדות

ראש הממשלה הפלסטיני מנסה לגבש נוסחה שתאפשר קיום בחירות ברשות והציע לחמאס, המתנגד לבחירות, להקים ממשלת אחדות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סוכנויות הידיעות

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד הציע לחמאס להרכיב ממשלת אחדות בתקווה שהמהלך יאפשר קיום בחירות ברשות. סוכנות הידיעות אי-פי ציטטה היום (ראשון) את פיאד מסביר כי במסגרת הצעתו, החמאס ימשיך לשלוט ברצועת עזה עד לכינון ממשלת אחדות, בעוד שהוא ימשיך למשול בגדה המערבית.

לפני כשבוע הודיעה הרשות הפלסטינית כי בכוונתה לקיים בחירות לנשיאות ולפרלמנט עד לחודש ספטמבר, אך ארגון החמאס השולט ברצועת עזה הודיע בתגובה כי יתנגד לקיום הבחירות ולא יאפשר את קיומן ברצועה.

לדברי יאסר עבד רבו, מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, השינויים באזור דוחקים בכל הצדדים "לשים בצד את המחלוקות", וכל המחלוקות בין הצדדים יכולות להיפתר באמצעות דיון שייערך בעתיד באמצעות הפרלמנט החדש לאחר הבחירות.

דובר החמאס ברצועה, פאוזי ברהום, הודיע מנגד כי ארגונו לא ישתתף בבחירות. "לא ניתן לגיטימציה לבחירות ולא נכיר בתוצאות", מסר. הארגון דורש פיוס לאומי לפני שיתקיימו בחירות, אך החשש המרכזי של הארגון האיסלאמי הוא מפני אבדן השלטון ברצועת עזה לנוכח מה שמסתמן כשחיקה מתמשכת בתמיכה הציבורית בחמאס, ועליה מתמשכת בתמיכה ביו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן), ואף בפתח.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ