הפרקליטות: יש לאטום את המסגד בבורין

תשובת המדינה ניתנה בעתירה שהגישה תנועת רגבים נגד בניית המסגד בשומרון, ללא היתרי בנייה כדין

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

"המדינה סבורה כי על מועצת בורין לאטום את המסגד בכפר" - כך הודיעה הערב (ראשון) המדינה בתשובה לבג"ץ בעתירה שהגישה תנועת רגבים נגד בניית מסגד בכפר בורין שבשומרון, שנבנה ללא היתרי בנייה כדין.

תנועת רגבים עתרה בעניין לבג"ץ לפני חצי שנה, בעקבות עתירה של תנועת "יש דין", שביקשה לממש צו הריסה לבית כנסת שנבנה ללא היתרי בנייה כדין במאחז אל מתן. שם, נאטם בית הכנסת בעקבות הפרה של צו ביניים האוסר על המשך בנייתו. ברגבים הגישו עתירה נגד המסגד בבורין. גם שם, הוציא בית המשפט העליון צו ארעי האוסר על המשך הבנייה, שגם הוא הופר.

לאור הפרת צו הביניים שהוציא בג"ץ בעתירה שהגישה תנועת רגבים, הודיעה המדינה בהודעה שמסרה לקראת הדיון שיתקיים בעתירה ביום שלישי כי יש לאטום את המסגד כפי שנאטם בית הכנסת באל מתן.

המסגד בבורין. "חודשים של התחמקויות"

באת כוחה של המדינה, עו"ד הילה גורני, אישרה שוב את טענות רגבים בדבר אי חוקיותו של המבנה והצורך באכיפה כנגדו, ופירטה את הפעילות שנקטו הרשויות כנגד המסגד - כולל ביקור פקחי המינהל האזרחי במקום בשבוע שעבר - ותיעדו את המשך העבודות ובהן: השלמת העבודה לצריח, והשלמת הקומה השניה והשלישית במבנה. כתוצאה מכך נפתחה חקירת משטרה פלילית נגד הבונים.

לדבריה, מועצת בורין הודיעה לבג"ץ כי בכוונתה לפעול לאטימת צריח המבנה בשל הפרת צו הביניים, והמדינה ביקשה מהמועצה להגיש הודעה מסודרת ברוח זו לבית המשפט. יחד עם זאת, מדגישה הפרקליטות כי "המשיבים סבורים כי על מועצת בורין לאטום את המסגד כולו ולא רק את צריח המסגד, על מנת להגשים את תכלית האכיפה".

בתנועת רגבים אמרו כי "לאחר חודשים ארוכים של התחמקויות מודה הערב המדינה לראשונה כי יש לאטום בצורה מוחלטת את המסגד אשר נבנה בצורה בלתי חוקית. צדק צריך להיעשות וגם להיראות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ