הרשות הפלסטינית דורשת מצ'ילה שהכורים יבקרו גם אצלה

הכורים שחולצו יבואו לישראל ביום רביעי

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

כתב "הארץ" באמריקה הלטינית

הפלסטינים דורשים להשתתף בחגיגת הביקור בישראל של 33 הכורים מצ'ילה, שחולצו מבטן האדמה. הכורים יבואו לישראל ביום רביעי הקרוב. השגרירה הפלסטינית בסנטיאגו, ד"ר מאי אל-חיילה, פנתה למשרד החוץ הצ'יליאני בתלונה, לפיה האורחים עתידים לבקר בבית לחם, בעוד המסע מוגדר כ"נסיעה לישראל".

עיתוני צ'ילה מדווחים בימים האחרונים בהרחבה אודות הביקור בארץ הקודש. "כך מבקשת האנושות להצדיע למבצע ההצלה המרגש של הכורים מצ'ילה", כותב בחגיגיות העיתון "נוטיסיאס 123". ואולם, בצד הכותרות החגיגיות מסוקרת גם התלונה הפלסטינית.

העיתון "אל מרקוריו" דיווח בימים האחרונים כי הרשות הפלסטינית העבירה באמצעות השגרירה הזמנה רשמית משלה לידי חימנה מאטאס, הנציגה הרשמית של מחוז אטאקמה, ממנו באים הכורים. "אנחנו נדאג לשלוח אתם גם מדריכה צ'יליאנית ממוצא פלסטיני, כך שיקבלו סיור מודרך", הבטיחה השגרירה אל-חיילה.

מקור בצ'ילה הסביר כי "הדאגה הגדולה של הפלסטינים היא כי הביקור בחסות ממשלת ישראל מוגדר כסיור בישראל בעוד הוא כולל מקומות, כגון בית לחם, אשר הם למעשה בשליטה פלסטינית, והדבר מהווה בעיניהם פגיעה בריבונותם - מה שמעורר גם התנגשות דיפלומטית עם ממשלת צ'ילה".

בצ'ילה מתגוררת כיום הקהילה הפלסטינית הגדולה ביותר מחוץ למזרח התיכון, כ-300 אלף איש, שני שלישים מהם פלסטינים-נוצרים.

בזמן האחרון הגיע העימות עם הקהילה היהודית - המונה כיום כ-15 אלף איש - לשיא חדש, בעקבות ההכרה הצ'יליאנית בעצמאות פלסטין. הסנטור ממוצא פלסטיני יוחניו טומא האשים את יהודי צ'ילה בכך שהם "סוכנים של ממשלת ישראל - העוסקים בהונאת הציבור לגבי הכיבוש הפיראטי של השטחים הפלסטינים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ