ניסוי מוצלח לטיל החץ בוצע בחוף המערבי של ארצות הברית

מדובר בניסוי המשמעותי ביותר של מערכת הגנת הטילים, מאז הניסוי שבוטל בשל תקלה ביולי 2009 בקליפורניה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

ניסוי מוצלח בדגם משודרג של טיל חץ 2 בוצע לפנות בוקר (שני) בחוף המערבי של ארצות הברית.

בניסוי, שנערך במשולב עם המנהל האמריקאי להגנת טילים, שוגר טיל חץ 2 מדגם "בלוק 4" אל עבר טיל מטרה שנורה מספינה של הצי האמריקאי באוקיינוס השקט. הטיל המיירט פגע במטרה והשמיד אותה. מדובר בניסוי המשמעותי ביותר של החץ, מאז הניסוי שבוטל בשל תקלה ביולי 2009 בקליפורניה.

הדמיית הניסוי

הניסוי בדק בעיקר שיפורים בתוכנת הטיל, המאפשרת למערכת החץ יכולת טובה יותר נגד טילים מתקדמים איראניים דוגמת השיהאב 3. הניסוי נוהל על ידי מנהלת חומה של משרד הביטחון, בראשה עומד אריה הרצוג. "הניסוי מהווה תרומה משמעותית ליכולת של ישראל להתגונן מפני טילים בליסטיים", אמר הרצוג.

במערכת הביטחון מקווים שטילי "בלוק 4" - הן מייצור חדש והן מדגמים ישנים יותר שישודרגו - יהפכו למבצעיים עד סוף השנה. "בלוק 4" של חץ 2 הוא הדגם המתקדם ביותר של החץ שייכנס לשדרוג עד לקליטתו של חץ 3, הנמצא כרגע בשלבי פיתוח וצפוי להיכנס לפעילות בעוד כארבע שנים.

בתגובה לניסוי, אמר שר הביטחון אהוד ברק כי "אנחנו ביום שבבוקרו, בקצה השני של כדור הארץ, הצליח ניסוי יוצא דופן של יירוט. פעם ראשונה שאנחנו מיירטים בהצלחה מטרה שמייצגת איומים עתידיים, בעזרת שיפורים שהוכנסו ב'חץ 2'. ההישג הזה של ניסוי מוצלח ביירוט מטרה שמייצגת איומים עתידיים אפשריים על ישראל שם אותנו קדימה בהתקדמות לקראת מערכת רב-שכבתית של יירוט טילים ורקטות מכל הטווחים, הפעם בשכבות היחסית גבוהות", אמר ברק בביקור בתעשייה האווירית.

מערכת ההגנה מטילי נ"ט מוקפאת, ונגמ"שי החי"ר מחכים למיגון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ