שופט צבאי: נאשם יכול ליידות אבנים גם כשידו שבורה

פלסטיני שיידה אבנים ומרפקו רוסק הושאר במעצר כי "הוא יכול לזרוק גם ביד השנייה"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בית משפט צבאי שלח למעצר עד תום ההליכים צעיר פלסטיני שהואשם ביידוי אבנים, ומרפקו הימני רוסק מירי מתנחלים. השופט קבע כי הצעיר עלול להמשיך ליידות אבנים גם עם ידו השמאלית הבריאה, ועל כן הוא מהווה סכנה לציבור ועליו להישאר בכלא.

האירוע התרחש לפני כארבעה שבועות באזור גוש עציון. כ-100 איש מקבוצת "מטיילי דוד ואחיקם" טיילו באזור. לטענת המטיילים, ניגשו אליהם צעירים פלסטינים ופתחו לעברם בירי וביידוי אבנים. המטיילים השיבו אש, ממנה נהרג פלסטיני בן 17 וצעיר אחר בן 20 נפצע במרפקו הימני. לאחר התקרית עצרה המשטרה ארבעה מטיילים, אך הם שוחררו כעבור כמה ימים.

ביום חמישי האחרון, זומן הפלסטיני שנפצע בתקרית, מוראד חליל, לתת עדות במשטרת מחוז ש"י. כשבא לחקירה, נאמר לו שהוא עצור. חליל נלקח לבית המשפט הצבאי יהודה, שם הוגש נגדו כתב אישום בגין זריקת אבנים ובקשה למעצר עד תום ההליכים. הצעיר מכחיש את האישום נגדו. עורך דינו, נרי רמתי, טען כי אין טעם להאריך את המעצר עד תום ההליכים, מכיוון שמרפקו הימני של חליל רוסק, הוא מקובע בפלטינות ובגבס ואין בשחרורו סכנה לציבור.

השופט הצבאי, סרן צבי פרנקל, לא השתכנע וקבע כי גם אדם עם יד מושבתת יכול להוות סכנה. "אני לא יכול לקבוע מסוכנות גם אם יד ימין מושבתת. אין בכך כדי למנוע זריקת אבנים ביד השנייה", ציין.

רמתי ערער על ההחלטה לבית המשפט הצבאי לערעורים, שהחליט לשלוח את חליל לתסקיר רפואי שיקבע אם הוא מסוגל לזרוק אבנים בשנה הקרובה. רמתי אמר ל"הארץ" כי "לא צריך להיות רופא כדי להבין שאין שום דרך שחליל מסוגל לזרוק אבנים. הוא חטף כדור וסובל מכאבים קשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ