נתניהו הציע לעמוס גלעד להיות היועץ לביטחון לאומי

נתניהו הציע לגלעד את התפקיד חרף העובדה שרק לפני כמה ימים אמרו בלשכת ראש הממשלה שהאלוף במילואים יעקב עמידרור הוא המועמד המוביל לתפקיד

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש ביום שישי עם ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף במילואים עמוס גלעד, ובדק אם הוא מעוניין בתפקיד היועץ לביטחון לאומי. על הצעתו של נתניהו דווח לראשונה בערוץ 2. נתניהו הציע לגלעד את התפקיד חרף העובדה שרק לפני כמה ימים אמרו בלשכת ראש הממשלה שהאלוף במילואים יעקב עמידרור הוא המועמד המוביל לתפקיד. בימים האחרונים נמתחה ביקורת על מינויו של עמידרור על רקע עמדותיו הימניות.

בלשכת נתניהו אמרו אתמול כי עמוס גלעד ויעקב עמידרור שניהם מועמדים לתפקיד וכי נתניהו צפוי להיפגש עם מועמדים נוספים במהלך השבוע. "בתוך כמה ימים יקבל ראש הממשלה החלטה בעניין", אמרו בלשכת נתניהו. מי שייבחר יחליף בתפקיד את עוזי ארד שהתפטר בשבוע שעבר. ארד יצא לחופשה אך סיכם עם נתניהו כי יסייע בחפיפה של מחליפו אם יהיה בכך צורך.

האלוף עמוס גלעד שימש בעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן, כמו האלוף עמידרור. גלעד שימש גם מתאם הפעולות בשטחים ובשנים האחרונות היה אחראי על ההיבטים המדיניים בעבודת משרד הביטחון. גלעד הפך לאחת הדמויות הדומיננטיות בממסד הביטחוני בישראל, ושימש איש קשר מרכזי לממשל המצרי לפני נפילת משטר מובארק. לצד הערכה רבה כלפיו בישראל ובמערב, נמתחה על גלעד ביקורת רבה בשנים האחרונות על רקע התנגדותו העקבית להקלות במצור על רצועת עזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ