פעיל השמאל יונתן פולק שוחרר מהכלא ושב והפגין נגד הכיבוש

מאות הפגינו גם בשייח ג'ראח נגד אלימות גזענית. בהפגנה השתתף גם אביו של הצעיר שנרצח על ידי יהודים בירושלים

הארץ
ניר חסון
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ניר חסון
כתב ""

פעיל השמאל יונתן פולק, שוחרר ממאסרו. פולק נידון לשלושה חודשי מאסר בגין עבירת התקהלות אסורה בהפגנה נגד המצור על עזה, שנערכה בתל אביב בינואר 2008. ביום שישי, זמן קצר אחרי שהחתים בתחנת המשטרה את "רישיון האסיר" שלו, שב לשטח והשתתף בהפגנה נגד הכיבוש בכפר נבי צאלח, שליד רמאללה.

"אם זה המחיר שצריך לשלם על מה שצריך לעשות אז זה המחיר", אמר אתמול פולק ל"הארץ", "אני לא חושב שהמחיר הוא לגיטימי, אבל זה לא הולך לשנות שום דבר מהפעילות שלי. אפילו שאני אסיר ברישיון ולמרות שאני יודע שאנשים נעצרים בהפגנות, הלכתי להפגנה אתמול". על מאסרו אמר כי היה "בעיקר משעמם". "אבל אפילו מנקודת המבט של הכלא, ברורים ההבדלים בין יהודים לפלסטינים. אני נשלחתי לשלושה חודשים ומנכים לי שליש. פלסטינים נשלחים על אותן עבירות לשנה וחצי בלי אפשרות לשליש, בלי ביקורים ובלי טלפון וגם בלי שיכתבו עליהם בעיתון", הוסיף פולק.

במקביל, מאות בני אדם הפגינו שלשום בשכונת שייח ג'ראח בירושלים במחאה על גל האלימות הגזענית השוטף, לדבריהם, את העיר. הנואם המרכזי בהפגנה היה חוסיין רווידי, אביו של חוסאם רווידי שנדקר למוות על ידי ארבעה קטינים יהודים לפני כשבועיים.

"יש קשר ישיר בין מה שקרה לחוסאם לבין הגזענות שמשתוללת בירושלים, החל מההסתה נגד השכרת דירות לערבים ועד למה שקורה בשייח ג'ראח", אמר רווידי בהפגנה. "הבן שלי נרצח בגלל שהוא ערבי, הוא לא נהרג בגלל קטטה. הוא מעולם לא השתמש באלימות נגד אדם אחר, מעולם לא היה מעורב באירוע פלילי ומעולם לא היה פעיל במפלגה פוליטית. הוא הותקף בשעה שבילה עם חבר, רק בגלל שהוא ערבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ