ח"כ שלי יחימוביץ' תתמודד על ראשות מפלגת העבודה

חברת הכנסת פנתה לפעיליה והצהירה כי בכוונתה לצקת למפלגה סדר יום חברתי, ציוני ואחראי. "כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי"

הארץ
מזל מועלם
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
מזל מועלם
שירות ""

ח"כ שלי יחימוביץ' החליטה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. יחימוביץ' פרסמה היום (שני) הודעה באתר האינטרנט שלה בה כתבה, בין היתר, כי "כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי. זה אתגר עצום - לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב את התקווה למעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים שמשתוקקים לשינוי".

בהודעה לעיתונות שפורסמה זמן קצר לאחר מכן, נכתב כי יחימוביץ' פנתה לתומכיה וביקשה מהם להתפקד למפלגה. עוד מסרה יחימוביץ' בהודעתה: "בחמש השנים שלי בכנסת ויתרתי על שררה וכיבודים רבים שהוצעו לי, והתמסרתי לחלוטין למימוש מעשי של השקפת העולם שלי בחקיקה כלכלית וחברתית ענפה. אלה התכנים שאצוק בראש ובראשונה למפלגת העבודה כשאעמוד בראשה: סדר יום חברתי, ציוני, אחראי, הגון. סדר יום סוציאל דמוקרטי. רק החזרת התכנים האלה תעניק תקווה והתחדשות ותחבר אלינו קהלים רחבים, חדשים וישנים, מכל קצוות הקשת הפוליטית".

יחימוביץ'. "בטוחה ביכולתי להשיב את התקווה למעגלים רבים של אנשים". תצלום: תומר אפלבאום

סקר "הארץ" שנערך בחודש שעבר העלה כי יחימוביץ', הנמנית עם שמונת חברי סיעת העבודה שנותרו בה לאחר פרישת ברק ואנשיו, היא המועמדת שעשויה להביא לעבודה את מספר המנדטים הרב ביותר מבין המועמדים האפשריים לראשות המפלגה. לפי הסקר, העבודה עם שלי יחימוביץ' תזכה ל-10 מנדטים. בסקר לא נכלל יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, שהכריז על התמודדותו לתפקיד לאחר מכן.

שיחת היום | "שלי יחימוביץ', את התקווה של מחנה השמאל?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ