ראש הממשלה, בנימין נתניהו: המערב צריך להגיב בתקיפות, בלוב באיראן

נתניהו אמר עוד בסיור שערך בצפון כי "הסדר ביניים עם הפלסטינים הוא בהחלט אופציה מעניינת, כל עוד יבוסס על הסדרי ביטחון מוצקים"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי על המערב להגיב בתקיפות כלפי המצב בלוב ובאיראן. "לוב היא מפרה שיטתית של זכויות אדם, ולא מגיעה לה שום חסינות. אני חושב שאיראן גם היא מפרה שיטתית של זכויות אדם וגם לה לא מגיעה חסינות. אם הקהילה הבינלאומית מפעילה לחצים מיוחדים על לוב ומזהירה את שליטיה וחייליה מפני הפרת זכויות האדם, אותה אזהרה ממש חייבת להיות מופנית גם לשליטי איראן ולקלגסיה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, כי "אם הקהילה הבינלאומית שוקלת צעדים תקיפים מאוד נגד לוב, אותם צעדים בדיוק צריכים להיות מכוונים גם נגד איראן. בזמן שקדאפי טובח במתנגדיו בלוב, שלטון האייתולות באיראן מוציא להורג באופן שיטתי את מתנגדיו. לכן, התגובה של המערב צריכה להיות תקיפה באותה המידה בשני המקומות. אני מאמין שתגובה תקיפה כזאת תשלח מסר מאוד ברור של עידוד ותקווה לעם האיראני, שאיש לא שכח אותו וכולם זוכרים את מאבקו לחופש וחירות".

ראש הממשלה במהלך ביקורו בבית הספר בנצרת עלית. "חייבים לאותת לאזהרה לאיראן וקלגסיה.

נתניהו אמר את הדברים בסיור שערך עם שר החינוך, גדעון סער, בנצרת עלית, שם השיקו השניים את "התכנית הלאומית להתאמת מערכת החינוך למאה ה- 21". במסגרת הפרויקט יוטמע תחום התקשוב ב-900 בתי ספר יסודיים בצפון ובדרום הארץ, בעלות תקציבית של כ- 420 מיליון שקל במהלך השנתיים הבאות.

בין סיור בכיתות לימוד שונות התייחס נתניהו גם למשא ומתן עם הרשות הפלסטינית. לדבריו, "הסדר ביניים עם הפלסטינים הוא בהחלט אופציה, ויש בו הרבה עניין". הוא הוסיף כי "כל הסדר עם הפלסטינים חייב להיות מבוסס על יסודות ביטחון מוצקים, דווקא עכשיו. כל הסדר צריך להיות מבוסס על ידי מנהיגות שעומדת בתוקף על הסדרי הביטחון מול כל העולם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ