ניר חסון
ניר חסון

ועדת הרישוי של עיריית ירושלים אישרה אתמול להקים 14 יחידות דיור במתחם מטה משטרת ש"י לשעבר, בשכונת ראס אל-עמוד במזרח ירושלים. המבנה הישן הועבר לרשות ההקדש הבוכרי, שהוכיח את בעלותו על המקום, והוא צפוי להפוך למבנה מגורים למשפחות.

מעבר לכביש נמצאת השכונה היהודית מעלה זיתים, שנחשבת להתנחלות הגדולה ביותר בשכונות הערביות במזרח ירושלים. מעלה זיתים הוקמה בסיוע פטרון המתנחלים, ארווין מוסקוביץ', וכיום מתגוררות בה יותר ממאה משפחות.

במקביל לתוכנית להסבת מבנה המשטרה למבנה מגורים, מקדם ההקדש הבוכרי גם הקמה של שכונה בת 104 יחידות דיור בשטח הסובב את תחנת המשטרה לשעבר. עו"ד אבנר סאלם שהגיש את התוכנית לעירייה אמר אתמול כי "התוכנית הגדולה תמשיך להיות מקודמת בוועדות התכנון".

על פי התוכנית, שהוגשה לעירייה לפני כשנתיים וחצי, יוקמו במקום גם בריכת שחייה, בית כנסת וגני ילדים והיא תחובר באמצעות גשר לשכונה שמעבר לכביש. בכך יהפכו שתי השכונות למתחם יהודי מגודר של יותר מ-200 יחידות דיור בלב ראס אל-עמוד.

גורמי שמאל בירושלים מגדירים את התהליך הזה כ"ייהוד" האזור. "מדיניות ההתנחלות בשכונות הערביות במזרח העיר נמשכת בכל המרץ", אמר אתמול חבר האופוזיציה העירונית, יוסף (פפה) אללו (מרצ), "פה, סוף סוף היה מבנה ציבורי גדול שיכול היה לתת מענה לבעיות במזרח העיר, כמו מבנה חינוך, ובמקום זה נותנים עוד 14 יחידות דיור למתנחלים".

"עיריית ירושלים שוב משחקת באש בשירות מתנחלים קיצוניים", אמרו בעמותת עיר עמים, "החלטה זו היא רק אחת בשורת תוכניות מסוכנות שמקדמת העירייה תוך פגיעה חסרת אחריות באינטרסים ציבוריים חיוניים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מדובר בתכנית של יזמים פרטיים שהוגשה לעירייה בדצמבר 2009. התכנית עברה את כל הליכי האישורים ונדונה פעמיים בוועדה המקומית. התוכנית אושרה בוועדה המקומית בכפוף לעמידה בתנאים. לא ניתן לתכנית היתר בנייה כל עוד לא ימלאו היזמים את התנאים שהטילה עליהם הוועדה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ