ח"כ עמיר פרץ מכין את השטח למרוץ לראשות העבודה

בשבועיים האחרונים מנהל היו"ר לשעבר מסע אינטנסיבי בין פעיליו, ולפי ההערכות בקרוב יודיע על הצטרפות למרוץ

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמיר פרץ הקים באחרונה מחדש את מחנהו במפלגה, כחלק מהיערכות להתמודד שוב על ראשות המפלגה. בשבועיים האחרונים מצוי פרץ במסע אינטנסיבי בין פעיליו ברחבי הארץ. מדי יום הוא יוצא לפגישות אישיות עם ראשי מחנהו ותומכיו, ובחלק מהמקומות אף מקיים חוגי בית. לדברי מקורביו, "עמיר מופתע מהתגובות שהוא מקבל. כל הפעילים שהיו מיואשים בתקופת ברק הרימו ראש, ודוחקים בו להתמודד כדי להחזיר את תחושת המהפכה למפלגת העבודה".

פרץ מסרב להתייחס לאפשרות שיכריז בקרוב על הצטרפותו למרוץ לראשות המפלגה ומקפיד לשמור על עמימות. ההערכה היא כי הוא נוטה להתמודד, אך את ההחלטה הסופית יקבל רק לאחר שיסיים לפגוש את כל פעיליו ברחבי הארץ.

לפרץ עשוי להיות יתרון על פני המתמודדים האחרים, שכן חברי הכנסת דניאל בן-סימון, איתן כבל וראלב מג'אדלה צפויים לתמוך בו, ולמעשה להמשיך בכך את פעילות "הרביעייה" ששקלה להתפלג מהעבודה בימי ברק.

אם יתממשו ההערכות ופרץ יצטרף למרוץ, תהיה זו התמודדות מעניינית וסוערת במיוחד, שכן פרץ הוא שגייס למפלגת העבודה ב-2006 את שלי יחימוביץ' ואבישי ברוורמן. עם ברוורמן יחסיו טובים; עם יחימוביץ' יחסיו קרים וקורקטיים למראית עין, אך למעשה השניים אינם מחליפים מלה.

מתמודד נוסף הוא יצחק הרצוג, שר הרווחה לשעבר, שעל פי כל הסימנים החזית בינו לבין יחימוביץ' תהיה חמה במיוחד. הרצוג אמנם מיהר לברך את יחימוביץ' על הצטרפותה להתמודדות, אך באותה הזדמנות שיגר עקיצה לעברה, כשאמר שצריך להיזהר מהפיכתה של העבודה למפלגת נישה. היתה בכך ביקורת מרומזת על יחימוביץ', שמקפידה לא לעסוק בנושאים מדיניים ולהתמקד בעשייה חברתית. זה יהיה גם אחד ממסרי הקמפיין של הרצוג מול יחימוביץ': אני מסוגל להניף גם את הדגל המדיני את הדגל החברתי.

תומכיה של יחימוביץ' במפלגה אומרים מנגד כי "בוז'י הוא האחרון שיכול לדבר, אחרי שנדבק לכיסא המיניסטר בממשלת ביבי-ברק האומללה".

הפריימריז בעבודה יתקיימו ב-7 בספטמבר, וכפי שהדברים נראים כרגע ארבעה ח"כים יתמודדו על ראשותה. היום תתכנס לשכת מפלגת העבודה בבית ברל כדי לקבוע את סדר היום של ועידת המפלגה שתיערך בסוף החודש, ובה יוכרז רשמית על תום עידן ברק, עם ביטול החוקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ