ציפי לבני התנערה ממנכ"ל קדימה שנעצר בחשד למתן שוחד - בעלה חגג אתו

מזכ"ל התנועה הקיבוצית לשעבר מצטרף לקדימה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

נפתלי שפיצר, בעלה של יו"ר קדימה ציפי לבני, השתתף בחגיגת יום הולדתו של מנכ"ל קדימה משה שחורי, שהוצא לחופשה לאחר שנעצר בחשד לתיווך ומתן שוחד. שפיצר השתתף בחגיגה שהתקיימה בימים שבהם שהה שחורי במעצר בית, בביתו של חבר בהרצליה. שפיצר לא היה היחיד שביקר את המנכ"ל: גם הח"כים יואל חסון, שלמה מולה ורחל אדטו היו בין המבקרים הרבים שהגיעו לתמוך בשחורי, וחלקם אף השתתפו בחגיגת יום ההולדת שהתקיימה באותו הבית.

שחורי נעצר לפני שבועיים בפרשת השוחד ברשות המסים וגרם מבוכה רבה ללבני, שכן הוא נחשב לאחד האנשים הקרובים אליה ולבעלה, וליד ימינה במפלגה. כמה שעות לאחר מעצרו הודיעה לבני באמצעות דובר המפלגה כי החליטה להוציא את שחורי לחופשה עד לבירור החשדות נגדו. לבני, על פי בכירים מקדימה, חששה מאוד מהנזק התדמיתי שמעצרו של שחורי יסב לה, ומיהרה להרחיק את עצמה ממנו. מסיבה זו הופתעו הנוכחים במסיבת יום ההולדת שאורגנה לשחורי - בעודו במעצר הבית - כשהבחינו בשפיצר בין החוגגים.

אף שלבני עמלה להצניע את מעורבותו של שפיצר בפוליטיקה המפלגתית בקדימה, השפעתו ניכרת מאחורי הקלעים, מעידים ח"כים בקדימה. שפיצר גם תמך במינויו של שחורי למנכ"ל.

"זוהי צביעות", אמר אתמול בכיר במפלגה, "ביד אחד להשעות כדי להראות ניקיון כפיים, וביד השנייה לתמוך ולחבק כדי לא להסתבך פוליטית עם האיש ששולט על השטח בקדימה".

מבחינת לבני, שחורי הוא איש מפתח במפלגה ולמעשה משמש העורף הפוליטי שלה. יו"ר קדימה טרם החליטה אם להחזירו לתפקיד, לאחר ששוחרר ממעצר בית.

שפיצר אישר שביקר את שחורי, אך לדבריו היה זה ביקור חד-פעמי ביום הולדתו. "באתי להגיד לו מזל טוב", אמר. לדברי ח"כ מולה, הוא הגיע לבקר את שחורי כחבר. "זה בכל זאת מנכ"ל המפלגה", אמר, "לא נכנסתי למה שהיה שם". ח"כ חסון אמר בתגובה: "הוא חבר שלי. באתי לעודד אותו ולקוות שהדברים יהיו לטובת האמת והצדק". ח"כ אדטו: "באתי לברך ליום ההולדת. זה היה בשעה מאוחרת, היו שם רבים מחבריו שבאו לשפר את מצב רוחו".

אתמול הצטרף למפלגת קדימה מזכיר התנועה הקיבוצית לשעבר גברי ברגיל. ברגיל, שכיהן כמזכיר התנועה עד מארס 2009, עזב לשם כך את מרצ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ