ראש הממשלה נתניהו הודה לאפיפיור על שקבע כי היהודים לא אחראים למות ישו

נתניהו שלח מכתב הערכה לאפיפיור בעקבות פרסום ספרו החדש אשר פוטר באופן גורף את העם היהודי מאחריות למותו של ישו

ברק רביד
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
סוכנויות הידיעות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח היום (חמישי) מכתב הערכה לאפיפיור בנדיקטוס ה-16 בעקבות הפרסום הצפוי של ספרו החדש אשר פוטר באופן גורף את העם היהודי מהאחריות למותו של ישו. "אני מברך אותך על הדחייה התקיפה בספרך החדש של טענת השווא ששמשה בסיס לשנאת יהודים לאורך מאות שנים", כתב נתניהו לאפיפיור.

ראש הממשלה הוסיף במכתבו כי "תקוותי העזה היא שהבהירות ואומץ הלב שהפגנת יחזקו את היחסים בין היהודים לבין הנוצרים מסביב לעולם ויסייעו בקידום השלום והפיוס לדורות הבאים". נתניהו ציין כי הוא מצפה לראות את האפיפיור בקרוב ולהביע את הערכתו העמוקה באופן אישי.

האפיפיור בנדיקטוס ה-16. תצלום: רויטרס

בנדיקטוס ה-16 מסביר בספרו, שקטעים ממנו פורסמו אמש, את גישתו, העשויה לסייע במלחמה באנטישמיות. הוא עושה זאת בניתוח פסוק אחר פסוק באופן שלא מותיר ספק בדבר אמונתו האישית בעניין. הספר הוא למעשה חלקו השני של "ישו מנצרת" שהופיע ב-2007, והעניק זווית ראייה אישית על חייו של ישו הצעיר. החלק השני, שייצא לאור ב-10 במארס, נוגע לחייו של ישו כבוגר, למותו ולתחייתו.

האפיפיור מתאר את שעותיו האחרונות של ישו, ומנתח כל פסוק במטרה להסביר מדוע היהודים אינם אחראים להסגרתו לרומאים. לדעת האפיפיור, היתה זו ההנהגה היהודית, האליטה, שעליה יש להטיל את האחריות.

בנדיקטוס ה-16, שכנער אולץ להצטרף לתנועת הנוער ההיטלראית, הבהיר ששיפור היחסים עם היהודים הוא יעד בעדיפות גבוהה מבחינתו. הוא ביקר במחנה ההשמדה אושוויץ שבפולין וביד ושם בירושלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ