גרסה מקוונת בערבית לספרו של מסעב חסן יוסף, "הנסיך הירוק"

ספרו של מי ששימש סוכן של השב"כ בצמרת החמאס, יפורסם על ידי הוצאה שהינה חלק מרשת טלוויזיה ערבית הפונה לקהל נוצרי

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

"הנסיך הירוק", ספרו של מסעב חסן יוסף, בנו של ראש החמאס בגדה שהיה סוכן של השב"כ הישראלי במשך עשר שנים, יפורסם בגרסה מקוונת בערבית. הספר שיצא לאור לפני פחות משנה בארה"ב נהפך לרב מכר ואף תורגם לעברית.

סיפורו של מסעב יוסף נחשף בעיתון "הארץ". "הנסיך הירוק" גויס לשב"כ בעת שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי. הוא קשר קשרים אישיים עם מפעילו "קפטן לואי" והשניים הפכו לחברים קרובים לאחר שמסעב עזב את האזור. כיום הוא מתגורר בארה"ב.

יוסף פעל במשך שנות שירותו כסוכן בצמרת החמאס ומסר מידע שהביא להסגרתם של רבים מבכירי החמאס, ובכלל זה אביו. בין היתר, הוא אחראי לסיכול פיגועי התאבדות שתכנן החמאס וכן כוונות לרצוח בכירים ישראלים. במהלך תקופה זו התנצר.

פרסום סיפורו של יוסף וספרו זכו לתגובות נזעמות בחמאס. אביו, השייח' חסן יוסף שיושב בכלא הישראלי, התנער ממנו והודיע כי אינו מכיר בו יותר. בחמאס אף ניסו תחילה לטעון כי "הארץ" משקר וכי יוסף מעולם לא התראיין לעיתון, אולם בהמשך שינו את גרסתם.

את הספר תפרסם בשפה הערבית הוצאת Key Media שמהווה חלק מתאגיד Al-Hayat TV, רשת טלוויזיה המשדרת בשפה הערבית לקהל נוצרי. יוסף אמר ל"הארץ" כי הוא מקווה שכעת, כאשר תושבי מדינות ערב יוכלו לקרוא את ספרו, תשתנה דעתם באשר לאיסלאם הקיצוני ומעשיו יהיו מובנים יותר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ