חמאס עצר את בכיר אנשי הג'יהאד העולמי ברצועת עזה

העצור הוא ראש הארגון שביצע פיגועים נגד יעדי תיירות בסיני. במקביל, חמאס הפקיע 250 אלף דולר מחשבון בנק של הרשות

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

מנגנון ביטחון הפנים של החמאס עצר השבוע בעזה את מי שנחשב לראש ארגון א-תווחיד ואל-ג'יהאד, המזוהה עם אל-קעידה והג'יהאד העולמי. האיש, הישאם סעידני ממחנה הפליטים אל-מע'אזי שבמרכז הרצועה, היה מבוקש בשנה האחרונה כמעט, והחמאס ניסה לעצור אותו שוב ושוב. ביום שני הגיעו כוח של מנגנון ביטחון הפנים למקום שבו הסתתר סעידני ועצר אותו ללא חילופי אש או גילוי התנגדות.

א-תווחיד ואל-ג'יהאד הוא ארגון הפועל זה שנים באזור וכבר ב-2004 היה מעורב בפיגועים נגד יעדי תיירות בסיני. באפריל 2006 ביצעו אנשי הארגון התקפה על בתי מלון בחצי האי והרגו 19 בני אדם. מאז היו מעורבים בפיגועים נוספים ברחבי מצרים. לאחרונה הרחיב הארגון את בסיס התמיכה שלו ברצועת עזה.

בעקבות המעצר של סעידני הגביר חמאס את הכוננות בקרב כוחות הביטחון שלו מחשש שאנשיו של סעידני ינקמו את מעצרו או ינסו לחטוף בתגובה את אחד מראשי החמאס. כוחות הביטחון של החמאס בעזה מנהלים זה זמן פעילות נגד רשת הג'יהאד העולמי ברצועה. לפני כחודש נעצר מחמוד טאלב, משכונת שייח' רדוואן, אף הוא פעיל מרכזי מוכר בארגונים הסלפיים המזוהים עם הג'יהאד העולמי.

"החמאס ביצע שוד מזוין של כספי הרשות"

ובתוך כך, בעזה נסגרו היום הבנקים השונים במחאה על שחמאס הפקיע 250 אלף דולר מחשבון בנק של הרשות הפלסטינית באחד הבנקים בעזה. אתמול הגיעו חמושים לבנק והודיעו כי אם הכסף לא יינתן להם, הם ייקחו אותו בכוח. הם עזבו את הבנק עם שקים מלאים בכסף מזומן בשווי רבע מליון דולר. היום שבתו כל הבנקים ברצועה במחאה על פגיעה בבנק ההשקעות.

מאז ההפיכה אלימה של חמאס בעזה, נתגלעו מחלוקות כספיות רבות בין הרשות בגדה לבין החמאס בעזה, בעיקר בנוגע לתשלומים של חובות שחמאס אמור היה להעביר לרשות הפלסטינית. אחד מבכירי רשות המטבע הפלסטינית, המפקח על הבנקים בעזה ובגדה, אמר כי משטרת חמאס למעשה עשתה אתמול "שוד מזוין לכל דבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ