מודעות בעיתונים החרדיים: "אריה דרעי, עם ישראל זקוק לך"

מודעות בתשלום הקוראות לחזרתו לפוליטיקה של יושב ראש ש"ס לשעבר נחתמו בידי גוף בלתי מוכר. דרעי מציע פרס כספי למי שיגלה מי עומד מאחורי הקמפיין

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

רבים בטוחים כי השר לשעבר אריה דרעי כבר חזר מזמן לזירה הפוליטית, ועם זאת כלי תקשורת חרדיים פרסמו בימים האחרונים מודעות בתשלום המקדמות גם הן את חזרתו לפוליטיקה של יושב ראש ש"ס לשעבר. "אריה, עם ישראל זקוק לך!", קורא הקמפיין הממומן וחתום על ידי גוף בלתי מוכר - "התנועה למען כלל ישראל". דרעי עצמו מתנער מהקמפיין ואומר כי הוא אינו יודע מה יזם אותו.

המודעות פורסמו באתרי אינטרנט חרדיים ובמקומונים של רשת "קו עיתונות דתית", בעקבות ההתפתחויות של הימים האחרונים, שכללו סקרים מחמיאים באשר ליכולותיו האלקטוריאליות של דרעי, עם או בלי ש"ס, וכן התנגחות גלויה ראשונה בין ש"ס הרשמית לבין דרעי, על רקע משבר הגיור.

באחת המודעות מופיע דרעי בתצלום לצד הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, ובאחרת מופיע טקסט ארוך המסביר לקוראים החרדים את מקומו הראוי של דרעי בפוליטיקה. "בתוך כל השינויים העולמיים", נכתב במודעה, "מישהו צריך לקום ולעשות מעשה. מכל המפלגות, מכל המועמדים הראויים ואלו שחושבים עצמם לכאלו, ישנו אחד שמבטא את הצורך הרחב ביותר, הבסיסי ביותר, של שילוב צורכי הכלל והפרט, באופן הרחב ביותר" - כך לשון המודעה.

מעניין לראות כי המודעה משרטטת לא פחות מארבע דרכים שונות ומנוגדות שבהן עשוי לבחור דרעי בשובו לפוליטיקה: הנהגת גוש מפלגות חברתיות כמועמד לראשות הממשלה, הנהגת "מפלגת-על" של כל המפלגות הדתיות, הקמת מפלגה עצמאית מסורתית שתתחרה בש"ס, ואפשרות רביעית - חזרה לחיקה של ש"ס. "אין ספק, כי אם מרן הראשון לציון (הרב עובדיה) יקרא לאריה דרעי לחזור ולעמוד בראשות תנועת ש"ס, כי אז תנועת ש"ס תתחזק כנראה בחזרה לטווחי ה-17-18 מנדטים", נכתב במודעה. יצוין כי האפשרות האחרונה לא נראית מעשית בשלב זה, ובסביבתו של דרעי מעריכים כי לא יהיה מבחינתו מנוס מלהקים מפלגה מתחרה.

מקורב לדרעי מסר אתמול כי הוא מציע פרס כספי למי שיגלה מי עומד מאחורי המודעות. "אין לאריה שום מידע מי זה, וזה גם לא הקו של אריה. אריה לא מכוון לציבור החרדי, אלא לציבור הכללי. חוץ מזה אין בחירות באופק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ