עימותים בהפגנה בשייח' ג'ראח ובסילוואן

תינוק נפצע באורח קל מגולה שזרקו פלסטינים על בית מתנחלים בסילוואן; בשייח' ג'ראח נעצרו שלושה מפגיני שמאל וכמה נפגעו קלות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עימותים פרצו היום (שישי) בהפגנה השבועית בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים בין מפגיני השמאל לבין המשטרה. עד כה נעצרו שלושה מפגינים וכמה מפגינים נפצעו באורח קל. לטענת המשטרה, העימותים החלו לאחר שהמפגינים ניסו לפרוץ לכיוון בתי המתנחלים בשכונה. המפגינים טוענים כי הם לא עשו כן.

מוקדם יותר היו עימותים קשים בין המשטרה לבין צעירים פלסטינים בכפר סילוואן. תינוק ישראלי נפצע באורח קל מגולה שיידו פלסטינים על בית מתנחלים בסילוואן. התינוק טופל במקום, והמתפרעים פוזרו על ידי המשטרה.

העימותים פרצו כאשר לאחר תפילת השישי, נכנסו עשרות שוטרי יס"מ לכפר. "היה שקט מוחלט אבל מתוח בכפר, אפשר להגיד שהיו נערים שהיו מוכנים שיקרה משהו ואז פתאום כמו במצעד, רואים טור של לפחות עשרים יס"מניקים שירדו לכפר למרות שלא היה צורך בשום התערבות משטרתית. אם מישהו היה מספר לי על זה, אני לא הייתי מאמין. זה היה הזוי לגמרי", סיפר אריק אשרמן, מנכ"ל ארגון שומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם, שהיה בסילוואן עם פרוץ העימותים.

צעירים פלסטינים החלו ליידות אבנים על השוטרים, ובתגובה פיזרה המשטרה כמות גדולה של גז מדמיע. מנתוני המשטרה, שהתפרסמו השבוע, עולה כי השנה חלה עלייה של עשרות אחוזים במספר העימותים האלימים במזרח ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ