לרגל יום האשה: מרתון הצעות חוק שאפתניות

חברי הכנסת מתאמצים להיות יצירתיים ומעלים לאישור הצעות רבות ומגוונות הנוגעות למעמד האשה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה צפויה להתמודד מחר (ראשון) עם מבול הצעות חוק לקידום מעמד האשה, לרגל ציון יום האשה הבינלאומי שייערך ב-8 למרץ. לא מעט מההצעות הן פופוליסטיות, רובן מגיעות מקרב ספסלי האופוזיציה כך שהסיכוי שהמחווה תתורגם, בסופו של דבר, לחקיקה משמעותית הוא קלוש.

בין ההצעות שיעלו מחר, חוק המקל על שעות עבודתה של אם עובדת, אותה הגישה ח"כ דליה איציק(קדימה), חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה של ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), חוק המחייב הצבת יועצת לענייני מעמד האישה בגופים ציבוריים וחוק המחייב ייצוג של 50 אחוזים ממספר העובדים בחברות ציבוריות על ידי נשים של ח"כ רונית תירוש (קדימה). הצעת החוק של ח"כ ציפי חוטבלי (ליכוד), האוסר על ריבוי ידועים בציבור, שכבר נדחה בעבר, יוצג מחר שוב להצבעה בוועדת השרים.

מחר תידרש ועדת השרים לחקיקה להחליט אם לתמוך בהצעת חוק לביטול ועדות ההפלה. הצעת החוק שיזם ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ מגדירה את זכותה של כל אשה על גופה וזכותה לשלוט בהריונה כזכות יסוד. האפשרות להפסיק הריון תינתן על-ידי שירותי הבריאות הממלכתיים, כחלק מסל הבריאות, לפי רצונה של האישה, תחת יעוץ רפואי, ולא לפי התנאים הנוקשים כיום.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב בין היתר כי, "החוק הקיים מנוגד לחירויות הפרט: הוא גוזל מאשה הרה את עצמאותה ומונע ממנה שליטה ואחריות על הריונה. כיום האשה תלויה בהחלטת הוועדה להפסקת הריון. עצם רצונה לסיים הריון אינו סיבה מספקת לאישור הוועדה. נשים בעלות אמצעים יכולות לפנות למרפאות פרטיות. נשים חסרות אמצעים נאלצות להגיע לוועדה ולהתמודד עם המכשולים שיוצר החוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ