השרים דחו את כל הצעות החוק לרגל יום האשה

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה בין השאר, הצעת חוק המקלה על שעות עבודתה של אם עובדת והצעת חוק לביטול ועדות ההפלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הממשלה לא תתמוך באף אחת מהצעות החוק שהוצגו לה היום (ראשון) בדיון ועדת השרים לענייני חקיקה לקראת יום האשה הבינלאומי שיצוין ב-8 במארס. הצעת חוק אחרת שלא נכללה ברשימת ההצעות לרגל יום האשה, המציעה למנוע את העלאת גיל הפרישה לנשים היוצאות לגמלאות ל-64, אושרה על ידי השרים.

בין ההצעות שהועלו היום ונדחו, הצעת חוק המקלה על שעות עבודתה של אם עובדת, אותה הגישה ח"כ דליה איציק (קדימה), הצעת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה של ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), הצעת חוק המחייבת הצבת יועצת לענייני מעמד האשה בגופים ציבוריים והצעת חוק המחייבת ייצוג של 50% ממספר העובדים בחברות ציבוריות על ידי נשים, של ח"כ רונית תירוש (קדימה). הצעת החוק של ח"כ ציפי חוטבלי (ליכוד), האוסרת על ריבוי ידועים בציבור, שכבר נדחתה בעבר, הוצגה היום שוב להצבעה ונדחתה גם הפעם.

כמו כן, ועדת השרים לחקיקה החליטה לא לתמוך בהצעת חוק לביטול ועדות ההפלה. הצעת החוק שיזם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) מגדירה את זכותה של כל אשה על גופה וזכותה לשלוט בהריונה כזכות יסוד. האפשרות להפסיק הריון תינתן על ידי שירותי הבריאות הממלכתיים, כחלק מסל הבריאות, לפי רצונה של האישה, תחת יעוץ רפואי, ולא לפי התנאים הנוקשים כיום.

עם זאת, השרים החליטו, כאמור, לתמוך בחוק שימנע את העלאת גיל הפרישה לגמלאות לנשים מגיל 62 לגיל 64. ועדת השרים לחקיקה החליטה לאמץ את החוק שיזם ח"כ חיים אורון (מרצ), לאחר שהחוק הקיים אמור היה להורות באופן אוטומטי על העלאת גיל הפרישה כבר בסוף השנה הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ