יהונתן ליס
יהונתן ליס

על רקע הביקורת שהושמעה נגדו בעניין, החליט הלילה (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו להתייצב לדיון על מצב מערך הכבאות בכנסת שבו ישתתפו גם משפחות הנספים בשריפה בכרמל. נתניהו הוזמן לדיון בנושא בוועדה לביקורת המדינה, אך בלשכתו הביעו חשש מוקדם יותר אתמול כי יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון (קדימה), מתכנן להפוך את הדיון המקצועי לכלי לניגוח ראש הממשלה בידי האופוזיציה, באמצעות המשפחות השכולות.

מלשכת ראש הממשלה נמסר הלילה כי נתניהו וח"כ חסון סיכמו בתום שיחה שערכו אמש כי ראש הממשלה ישתתף בדיון בוועדה. על פי ההודעה, חסון הבטיח לראש הממשלה כי הדיון יהיה מכובד, ענייני וללא הפרעות - כראוי לדיון חשוב בהשתתפות מוזמנים, כהגדרתו. נתניהו קיבל את עצת חסון לקיים בלשכתו מפגש מקדים במעמד כל משפחות הנספים.

מוקדם יותר נשמעה ביקורת מצד משפחות הנספים בשל התלבטותו של נתניהו בעניין. נאווה בוקר, אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר, מסרה כי "אם ביבי לא בא זה יהיה מאכזב, אני מקווה שהוא יתחרט ויגיע". אופיר, אחיו של רמי ישראלי שנספה גם הוא בכרמל, הסביר כי "זה מצד אחד חוצפה, ומצד שני ניסיון להימנע מעימות. אני בטוח שיהיו משפחות שיתנהגו כמו בבית אורן, אבל יש גם משפחות שרק רוצות את ההכרה ואת היחס". לדבריו, "אנחנו לא רוצים להפוך להיות עוד משהו שמטייחים ומעלימים אותו. ביבי - זה לא המקום שלך להתחמק, אתה ראש הממשלה. יצאת קטן וחבל", הוסיף ישראלי.

לפני השיחה עם נתניהו, טען ח"כ חסון בשיחה ל"הארץ" כי מחצית ממשפחות הנספים כבר הודיעו שבכוונתן להשתתף בדיון. לדבריו, משרד ראש הממשלה הפעיל את מרותו על שירות בתי הסוהר, באמצעות המשרד לביטחון הפנים, והורה לארגון שלא לעדכן את המשפחות על קיומו של הדיון. חסון טען כי הצליח להשיג את מספרי הטלפון של המשפחות בדרך חלופית והזמין אותן לדיון לאחר שנציגיהן התקשרו להנהלת הוועדה וסיפרו שלא קיבלו את ההזמנות מן השב"ס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ