נתניהו חושש מנוכחות משפחות הרוגי השריפה בכרמל בדיון בכנסת על מצב שירותי הכבאות

אנשי לשכת ראש הממשלה גילו כי משפחות הנספים מתכוונות להשתתף בדיון והתנו את השתתפות נתניהו בכך שלא תינתן להם במה נרחבת לתקוף אותו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

לשכת ראש הממשלה מנהלת משא ומתן עם ח"כ יואל חסון כדי לצמצם את נוכחות המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן בשריפה בכרמל, בדיון שיתנהל מחר בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת שבראשה עומד חבר הכנסת מקדימה. נתניהו אמור להיות האורח המרכזי בדיון, שיעסוק בדו"ח מבקר המדינה על מצב שירותי הכבאות.

בימים האחרונים התברר לאנשי לשכת ראש הממשלה כי בני משפחות הנספים מתכוונים להשתתף בדיון ולמתוח ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה וחברי ממשלתו ועל חלקם במחדלי השריפה. בלשכת נתניהו הבהירו כי לא יאפשרו את השתתפותו של ראש הממשלה בדיון שנועד לעסוק בדו"ח שממילא לא עוסק במחדלי השריפה בכרמל, אם תינתן בו במה נרחבת למשפחות הנספים.

כזכור, בטקס הזיכרון הממלכתי שנערך להרוגי השריפה בכרמל התעמתו בני משפחותיהם עם שר הפנים, אלי ישי, ואילצו אותו לצאת מן האולם בשל אחריותו, לכאורה, למחדל.

דני רוזן, בן זוגה של מפקדת משטרת חיפה אהובה תומר שנספתה בשריפה בטקס האזכרה. תצלום: חגי פריד

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, מונה על ידי הצדדים כדי לגשר ולהגיע לנוסחת פשרה שתאפשר את השתתפותו של נתניהו בדיון. על פי הצעתו של ריבלין, תינתן לכל אחת מקבוצות הנספים: שוטרים, כבאים וסוהרים לשלוח לדיון נציגות מצומצמת כדי להשתתף בו. הצדדים שוקלים את ההצעה וצפויים להחליט אם להיעתר לה במהלך הזמן שנותר עד לדיון.

עם זאת, בתגובה שפרסם הערב מסר ח"כ חסון כי "לא מתנהל איתי שום משא ומתן על הגעת משפחות שכולות לדיון ואין לי שום כוונה לנהל משא ומתן על סוג ומספר המשפחות השכולות שראש הממשלה מוכן שיגיעו לדיון. אין לי כוונה לעשות הפרד ומשול בין המשפחות, לא אבחר נציגים מבין המשפחות שלא על דעתן ולא מטעמן, ואני בוודאי לא מתכוון לחתור תחת העיקרון הבסיסי של דיונים פתוחים בכנסת השקופים לעיני כל, ומאפשרים השתתפות כל הגורמים הרלוונטיים".

לדבריו, "זו עזות מצח לטעון שהמשפחות השכולות אינן רלוונטיות לדיון ויש לתהות מדוע משקיעה לשכת ראש הממשלה כל כך הרבה מאמצים בניסיון לקבוע את סדרי הדיון עליו ידעה שבועות מראש. הדיון מחר יתקיים באופן ענייני ומכובד כראוי לנושא בהשתתפות כל מי שהוזמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ