פצועים בעימותים בין פלסטינים למתנחלים

לטענת הפלסטינים, המתנחלים עקרו עצים באזור גבעת עלי-עין ובמקום התפתח ויכוח אלים. המתנחלים מצדם טוענים שהפלסטינים השתמשו בגרזנים

הארץ
אבי יששכרוף
חיים לוינסון
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
אבי יששכרוף
חיים לוינסון
שירות ""

בעימותים שפרצו הערב (שני) בין מתנחלים משילה לפלסטינים, תושבי הכפר קוסרא, נפצעו מתנחל וארבעה פלסטינים. על פי טענות הפלסטינים, לפחות אדם אחד נפצע באורח קשה מירי של מתנחלים לעברם.

לדברי הפלסטינים, המתנחלים עקרו עצים באזור גבעת עלי-עין. המתנחלים מצדם טוענים כי עשרות פלסטינים הגיעו עם אלות וגרזנים לעבר המאחז עלי עין, וכי ישנם מספר פצועים.

בימים האחרונים הורגשה מתיחות ביהודה ושומרון בעקבות הפינוי האלים של חוות גלעד בשבוע שעבר. כוחות משטרה גדולים שהגיעו לחוות גלעד הרסו בית מאוכלס של משפחה, יסודות של מבנה, ואוהל שבו התגוררו חמישה רווקים, לאחר שאלו נבנו ללא היתרי בנייה. במהלך האירועים ירו השוטרים כדורי פיינטבול משודרגים וגרמו לפציעה קלה מאוד של שלושה עשר איש שהיו בחווה, חלקם אף נפגעו מירי בגבם. התקרית גררה שורת צעדי מחאה ופעולות "תג מחיר" מצד המתנחלים, שהבהירו שינקמו על הריסת המבנים והאלימות נגדם.

עימות בין פלסטינים למתנחלים בשילה, בינואר. תצלום: אי-פי

על רקע האירועים העביר הרב חיים דרוקמן, מחשובי הרבנים בציונות הדתית, מסר לראש הממשלה, בו טען כי השטח בוער. "צריך לנקוט בהידברות כדי להרגיע את הרוחות", הדגיש דרוקמן.

לדברי דרוקמן, אירעו שני דברים חמורים: ירי כדורי פלסטיק על מתנחלים ופגיעה ברגשות המתיישבים לאחר ששוטרים הכו בנות. הוא הבהיר כי מדובר "באיזון עדין שהופר, ובטרם מפנים אוהל או מבנה, יש לנקוט בהידברות".

בתוך כך, מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר, הודיע היום לבג"ץ כי הממשלה הורתה להסיר עד סוף שנת 2011 את המאחזים הנמצאים על קרקע פרטית. תשובת הממשלה ניתנה בתגובה לעתירה של תנועת שלום עכשיו, המבקשת לממש "צווי תיחום" שהוצאו לשישה מאחזים בגדה: רמת גלעד, מצפה יצהר, גבעת הרא"ה, גבעת אסף, מעלה רחבעם ומצפה לכיש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ