נפתח שלב העדויות בניו יורק במשפטו של אהוד אולמרט

רה"מ לשעבר הצליח לחמוק מהעיתונאים שהמתינו לו מחוץ לבניין התובע הכללי בניו יורק בקור מקפיא. עד סוף השבוע יעידו 10 עדים - רובם בפרשת ראשונטורס

הארץ
שלמה שמיר
כתב "" בניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שלמה שמיר
כתב "" בניו יורק

שלב העדויות במסגרת משפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נפתח היום (שני) במשרדי התובע הכללי בניו יורק. ראש הממשלה לשעבר נסע לארצות הברית לצורך השתתפות בהליך כמו גם הסנגורית עו"ד נווית נגב, יועצו של אולמרט יעקב גלנטי, והתובע מטעם הפרקליטות, עו"ד אורי קור.

במסגרת הליך שימוע העדים, צפויים להעיד עד לסוף השבוע עשרה עדים - מרביתם קשורים לפרשת "ראשונטורס". העדים הם בעלי תפקידים בארגונים שהזמינו את אולמרט לאירועים בחו"ל. אותם ארגונים מימנו, על פי כתב האישום, את הנסיעות במימון עודף.

אולמרט נכנס מכניסה צדדית בחסות האבטחה הגדולה. תצלום: דן קינן

היום העידו במשפט בני הזוג קנת ואן ביאלקין. ביאלקין, עורך דין ידוע בניו יורק, הוא דמות מוכרת בקהילה היהודית וכיהן בעבר כיושב ראש ועידת הנשיאים. הוא זומן להעיד כאחד מראשי ארגון "הליגה לידידות ישראל-אמריקה" שנהג להזמין את אולמרט לאירועי הארגון. אן ביאלקין עומדת ברשא ארגון על"ם וצפויה להעיד על מגעים שהארגון ניהל עם לשכת אולמרט בנוגע לביקורים בארה"ב.

"יש כאן יותר שוטרים מאשר עדים", התבדח אחד השומרים בנקודת בידוק בכניסה לבניין במורד ברוקלין - בו שוכנים משרדי התובע הכללי לנפת מזרח ניו יורק.

אולם המשפט בישראל. צפייה בעדויות דרך הווידאו. תצלום: דניאל בראון

השוטרים שעמדו בכניסה לבניין ביקשו מצלמי העיתונות שהמתינו לאולמרט להתרחק מדלת הכניסה אך נראה כי ראש הממשלה לשעבר הוכנס לבניין דרך כניסה צדדית כדי לחמוק מהצלמים והעתונאים שהמתינו לו. העדויות בניו יורק אמורות לחתום את שלב שמיעת עדויות התביעה בפרשת ראשונטורס. בשלב הבא של המשפט, בעוד שלושה שבועות, אמורה להתחיל אחת העדויות הדרמטיות בהליך נגד אולמרט - עדותו של חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אורי מסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ