ראש הממשלה, בנימין נתניהו: תג מחיר הוא מושג פסול

ראש הממשלה סייר בבקעת הירדן והתייחס לעימותים האלימים בחוות גלעד. "אין לקחת את החוק לידיים", אמר, "נפעל שמפירי חוק יטופלו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

"תג מחיר הוא מושג פסול - אין לקחת את החוק לידיים", כך אמר היום (שלישי) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהתייחסו לעימותים האלימים בחוות גלעד.

במהלך סיור בבקעת הירדן אמר ראש הממשלה כי "מי שקובע את החוק במדינת ישראל היא מערכת המשפט והגורמים המוסמכים לכך". הוא הוסיף כי "תפישת תג המחיר פסולה מיסודה ונפעל שמפירי חוק יטופלו. אני לחלוטין פוסל את זה".

נתניהו. "קו ההגנה של ישראל מתחיל כאן". תצלום: דניאל בר און

בשיחה עם קצינות וחיילות בתצפית סרטבה לעבר הגבול עם ירדן, אמר ראש הממשלה כי "צה"ל חייב להישאר לאורך הירדן בכל הסכם עתידי". נתניהו ציין כי גבול הביטחון של ישראל הוא נהר הירדן.

"קו ההגנה של ישראל מתחיל כאן". הוסיף ראש הממשלה, "אם כאן יהיה פרוץ - טילים ורקטות יגיעו לתל אביב וחיפה ולכל המדינה". נתניהו אמר עוד כי "אין תחליף להגנה שנותן צה"ל בכל הסדר עתידי. צה"ל חייב להיות פרוש לאורך בקעת הירדן".

בשבועות הקרובים צפוי ראש הממשלה להציג תוכנית מדינית חדשה, זאת בניסיון לפרוץ את הקיפאון בתהליך השלום ולהיחלץ מהבידוד הבינלאומי החריף בו נתונה ישראל. בימים האחרונים הזהיר נתניהו בשיחות סגורות כי "מדינה דו-לאומית תהיה אסון לישראל" ולכן יש לבצע מהלך מדיני שיסיר את האיום".

נתניהו היה נתון בשבועות האחרונים ללחץ בינלאומי כבד ביותר. ההתייצבות האירופית הנחרצת נגד ישראל בהצבעה במועצת הביטחון של האו"ם על ההתנחלויות, הווטו האמריקאי שהושג בקושי רב והשיחה הקשה בשבוע שעבר עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, טלטלו את נתניהו.

לדברי מקורות בלשכת ראש הממשלה, נתניהו מקיים בשבועות האחרונים מגעים עם הממשל האמריקאי כדי לגבש מהלך לחידוש תהליך השלום. יועצו של נתניהו, רון דרמר, נסע בחשאי לוושינגטון ונפגש עם בכירים בבית הלבן. במקביל, באו לישראל השליחים האמריקאים דניס רוס ופרד הוף ונפגשו עם נתניהו לשיחה ארוכה. "התגבשה אצל ראש הממשלה הבנה שהקיפאון המדיני לא עובד לטובתה של ישראל", הסביר אחד מיועציו של נתניהו. "אחרי כמה שבועות של תהפוכות בעולם הערבי הוא סבור שיש גם הזדמנויות ולא רק איומים וצריך לנצל את המצב שנוצר כדי להניע מחדש תהליך מדיני ולעצור יוזמות חד-צדדיות של הפלסטינים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ