שר הרווחה משה כחלון יבקר את המרגל הישראלי יונתן פולארד בכלאו

לאחר 5 שנים בהן לא ביקר את המרגל הישראלי אף שר, כחלון יבוא לביקור אצל פולארד כנציג רשמי של הממשלה ויעביר לו מסר מנתניהו

ברק רביד
דנה, יילר פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
דנה, יילר פולק

שר הרווחה משה כחלון יבקר בשבוע הבא את המרגל הישראלי יונתן פולארד בכלא האמריקאי, לאחר חמש שנים בהן לא ביקר אותו אף שר ישראלי. כחלון יבוא לביקור אצל פולארד, שריצה עד כה 25 שנות מאסר, כנציג רשמי של ממשלת ישראל ויעביר לו מסר בעל פה מראש הממשלה בנימין נתניהו.

ביקורו של כחלון מתואם עם ראש הממשלה נתניהו. כחלון העלה את הרעיון בפני נתניהו לפני כמה שבועות והאחרון הביע הסכמה ונתן לכחלון את ברכת הדרך. המסר שיעביר כחלון לפולארד יעסוק בשינוי המדיניות של הממשלה ובהחלטה לעבור לפעילות יזומה ופומבית מול הממשל האמריקאי לקידום שחרורו. "אנחנו חושבים שהביקור הוא דבר נכון לעשות", אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה.

לפני כמה חודשים שלח ראש הממשלה נתניהו מכתב לנשיא אובמה ובו בקשה רשמית מממשלת ישראל להעניק חנינה לפולארד. נתניהו אף הקריא את המכתב בנאום במליאת הכנסת. בשלב זה לא קיבלו נתניהו ויועציו כל תגובה מהבית הלבן לגבי הבקשה להעניק חנינה לפולארד.

כחלון יגיע לביקור אצל פולארד אחרי למעלה מחמש שנים שבהן לא ביקר את פולארד אף שר בממשלה. השר הראשון שביקר את פולארד בכלא היה יולי אדלשטיין בשנת 1997. מאז ביקרו את פולארד השרים לימור לבנת, יעקב נאמן, אלי ישי ומיכאל איתן בתקופת ממשלת נתניהו הראשונה וממשלת שרון.

ראש הממשלה נתניהו מעודד מאוד מהתגברות הקריאות של בכירים אמריקאים לשעבר לשחרורו של פולארד. בין השאר פנו שרי החוץ לשעבר ג'ורג' שולץ והנרי קיסינג'ר לנשיא אובמה וביקשו לקצוב את עונשו של פולארד.

נתניהו מייחס את המגמה החדשה למכתב ששלח לנשיא אובמה ולקריאה הפומבית של ממשלת ישראל לשחרורו של המרגל היהודי. "הדברים צוברים משקל ותאוצה וזה חיובי מאוד", אמר אחד ממקורבי נתניהו. "השסתום שוחרר וזה פתח פתח לדיון ציבורי בעניין הזה בארה"ב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ