ראש הממשלה מינה את יעקב עמידרור לעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי

האלוף במיל' ייכנס לתפקיד לאחר תהליך חפיפה עם קודמו בתפקיד, ד"ר עוזי ארד. הוא יהיה חובש הכיפה השישי בלשכת ראש הממשלה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (רביעי) שהחליט למנות את האלוף במיל' יעקב עמידרור לעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי עמידרור ייכנס לתפקיד לאחר חפיפה מסודרת עם קודמו בתפקיד, ד"ר עוזי ארד, שהודיע לא מזמן על פרישה.

עם הודעתו של ארד, פנה נתניהו לאלוף במילואים מאיר כליפי, ששימש כמזכירו הצבאי עד לפני שנה, אך הוא סירב בנימוס. אחרי סירובו של כליפי פנה נתניהו לעמידרור, שהיה בעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן. עמידרור הינו איש ימין ומקורב לנתניהו וליועציו. כיום הוא בעל טור קבוע בעיתון "ישראל היום" שמזוהה עם נתניהו.

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי עמידרור אמר לפני כשנה שהוא סבור כי על חייל צה"ל להרוג כל מי שמפריע לו בביצוע המשימה. את הדברים אמר עמידרור בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה. עמידרור דיבר במושב "ערכים לאומיים בצה"ל", ואמר כי "חייל שלא יסתער כשיאמרו לו 'קדימה' כי הוא אומר שנהרגו שני חיילים מימיני ושני חיילים משמאלי, אז אני לא קם, במערכת צבאית נורמלית צריך להכניס לו כדור בראש ובמערכת ליברלית צריך להכניס אותו לבית סוהר".

קבוצת אנשי רוח שיגרה קול קורא לחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, נגד מינויו של עמידרור. ברשימת החותמים נמנים בין השאר יהושע סובול, יורם קניוק, שולמית אלוני וספי רכלבסקי. "מעל מינוי עמידרור מתנוסס דגל שחור", נכתב בקריאה לאור דבריו שתמכו בירי בחייל שמסרב להסתער, "קביעה זו פוסלת אותו לכל תפקיד ציבורי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ