הכנסת אישרה בקריאה טרומית: גיל הפרישה לנשים לא יעלה

הצעת החוק של ח"כ אורון מעכבת את העלאת גיל הפנסיה מ-62 ול-64, כל עוד הנושא לא נבחן בוועדה ציבורית. במקביל, הודיע שר האוצר על הקמת הוועדה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק שתמנע את העלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64. ההצעה נועדה להתמודד עם החלטה שהתקבלה ב-2003, להעלות באופן אוטומטי את גיל הפנסיה ל-64, אלא אם ועדה מקצועית תקבע כי אין מקום להעלות את גיל הפרישה לנשים. מאחר שהוועדה לא הוקמה מאז ועד היום, יזם ח"כ חיים אורון (מרצ) את הצעת החוק שמבטלת את העלאת גיל הפנסיה לנשים, כל עוד ועדת מומחים לא בחנה את הנושא לעומק.

ב-2003, כחלק מהרפורמה בקרנות הפנסיה, הוחלט להעלות את גיל הפרישה לנשים מ-60 ל-62, ובהתאמה אצל גברים - מ-65 ל-67. כמו כן הוחלט להעלות את גיל הפנסיה לנשים בשנתיים נוספות ב-2011, לאחר שהצעד ייבחן על ידי ועדה ציבורית. בזמנו סוכם כי אם הוועדה לא תתכנס, יעלה גיל הפנסיה באופן אוטומטי.

החוק שעבר היום בכנסת איננו סוף פסוק. שר האוצר, יובל שטייניץ, הודיע כי חתם על הקמתה של הוועדה הציבורית שתבחן את הנושא. הוועדה תוקם, כאמור, באיחור ניכר, ולכן לוח הזמנים המקורי להכרעה בנוגע לגיל הפרישה לנשים השתבש ולא ברור מתי תתקבל ההחלטה הסופית בעניין.

בראש הוועדה יעמוד הממונה על התקציבים באוצר ד"ר אודי ניסן, והיא כוללת שורה של אנשי אקדמיה, מחקר, ממשלה ונציג המעסיקים הגדולים במשק. עם חבריה נמנים ד"ר קרנית פלוג, שמכהנת כראש חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, פרופ' איתן שישינסקי מהאוניברסיטה העברית, ורד סוויד, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה, אסתר דומיניסיני, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי וכן נציגים של לשכת המסחר והתאחדות התעשיינים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ