הסנאטור הרפובליקאי ג'ון מקיין שוחח אתמול בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועידכן אותו בכוונתו לפרסם הודעת תמיכה בשחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי עד היום היה מקיין אחד המתנגדים הבולטים בסנאט האמריקאי לשחרורו של פולארד. נתניהו השיב למקיין כי בכוונתו להמשיך במאמצים להביא לשחרורו של פולארד.

שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, מתכנן לבקר בשבוע הבא את פולארד בבית הכלא בארה"ב. כחלון יבוא לביקור אצל פולארד כנציג רשמי של ממשלת ישראל ויעביר לו מסר בעל פה מראש הממשלה נתניהו. עם זאת, ייתכן שהביקור יבוטל בשל מצב בריאותו של פולארד.

לפני כמה חודשים שלח ראש הממשלה נתניהו מכתב לנשיא אובמה, ובו בקשה רשמית של ממשלת ישראל לחנון את פולארד. נתניהו אף הקריא את המכתב בנאום לפני הכנסת. עד עכשיו לא קיבלו נתניהו ויועציו כל תגובה מהבית הלבן, בעניין הבקשה להעניק חנינה לפולארד.

נתניהו מעודד מאוד מהתגברות הקריאות של בכירים אמריקאים לשעבר לשחרורו של פולארד. בין השאר פנו שרי החוץ לשעבר ג'ורג' שולץ והנרי קיסינג'ר לנשיא אובמה, וביקשו לקצוב את עונשו של פולארד.

הבית הלבן מתעלם כבר כמה חודשים מהפנייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לנשיא אובמה, בקיצור עונש המאסר של פולארד. הממשל גם מתעלם מהקמפיין המתעצם שהצטרפו אליו לאחרונה, בנוסף לראש הסי-איי-איי לשעבר ויו"ר ועדת המודיעין של הסנאט, גם היועץ לביטחון הלאומי לשעבר ד"ר הנרי קיסינג'ר; כעת מתכוון להצטרף לקמפיין גם הסנאטור הרפובליקאי ג'ון מקיין, שהיה בעבר המועמד לנשיאות ארה"ב.

דובר הבית הלבן, טומי ויטור, ציטט בתגובה לשאלת "הארץ" את הדובר הקודם, רוברט גיבס, שהתייחס לנושא בתחילת ינואר. גיבס אמר אז שהממשל יבחן את הפנייה, אך ציין כי "זה חשוב להדגיש שמר פולארד הורשע בחלק מהפשעים היותר רציניים שניתן להאשים בהם אדם כלשהו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ