מחבל חדר לאיתמר ורצח 5 בני משפחה

בשעות הערב חדר מחבל לבית בהתנחלות ורצח בדקירות הורים ושלושת ילדיהם - בני 11, 3 ובת חודש. שני ילדים אחרים ששהו בבית לא נפגעו

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

חמישה בני משפחה נרצחו הלילה (שבת) בהתנחלות איתמר שבשומרון, לאחר שמחבל חדר לביתם והצליח להימלט לפני שהתגלה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי מחבל חמוש בסכין חדר בין השעות 21:30 ל-23:00 לתוך ההתנחלות שממזרח לשכם, פרץ לאחד מהבתים והחל לתקוף את בני המשפחה ששהו באותה עת בבית - זוג הורים, ושלושת ילדיהם: בני 11, פעוט בן 3 ותינוקת בת כחודש.

ככל הידוע, שהו באותה עת בבית שני ילדים נוספים - בני 2 ו-4 - שלא נפגעו באירוע. בת משפחה נוספת (12), שהיתה בזמן האירוע בפעילות של סניף בני עקיבא ביישוב, הגיעה בערך בחצות לביתה, וקריאותיה לפתיחת דלת הכניסה לא נענו. היא קראה לשכן שיסייע לה להיכנס, ויחד גילו השניים את שאירע בדירה.

לאחר היוודע דבר האירוע, הוזעקו לאזור כוחות גדולים של צבא, משטרה ומגן דוד אדום, בהם גם הרמטכ"ל בני גנץ ואלוף פיקוד מרכז אבי מזרחי. צוותים של מד"א שניסו לבצע החייאה בבני המשפחה, נאלצו לקבוע את מותם של החמישה במקום. במקביל, החלו כוחות הביטחון בסריקות נרחבות אחר המחבל.

בשלב זה, בודקים בצה"ל אם מדובר בפעולה של מפגע בודד או שניים. במקביל, נערכות בדיקות כיצד הצליח המחבל להתגבר על הגדר המקיפה את היישוב. אלוף פיקוד המרכז אמר לאחר הערכת מצב בשטח כי הכוחות רודפים אחר מבצעי הפיגוע. "אני מעריך שבמהרה נשים ידינו עליהם ונבוא איתם חשבון".

באזור השומרון מוסיפה להתנהל פעילות של חוליות מחבלים, אך במקביל נרשם שיתוף פעולה ביטחוני טוב בין כוחות הביטחון הישראלים למקביליהם הפלסטיניים. בתקופה האחרונה, מדברים מפקדים בגזרה על קושי משמעותי של ארגוני טרור לבצע פיגועים משמעותיים, קושי שנובע הן מחיסול ומעצר של מבוקשים והן מפעילות מוגברת של צה"ל והשב"כ, וכן מתיאום ביטחוני משתפר והולך עם המנגנונים הפלסטינים. תיאום זה איפשר להוריד בחודשים האחרונים מחסומים רבים באזור, בהם גם מחסום חווארה, שנמצא קילומטרים ספורים מאיתמר.

זהו הפיגוע הקטלני הראשון בגזרה זו מאז דצמבר 2009, אז נרצח ביריות הרב מאיר חי, אב לשבעה בן 40 מההתנחלות שבי שומרון.

ביוני 2002 חדר פלסטיני חמוש לבית בהתנחלות איתמר וירה למוות בחמישה בני משפחה אחת. בפיגוע אז נהרגו רחל שבו, שלושת ילדיה - נריה בן 15, צבי בן 12 ואבישי בן ה-5 וכן מפקד כיתת הכוננות בהתנחלות, יוסף טויטו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ