גרשון מסיקה בתגובה לפיגוע באיתמר: ההפקרות הביטחונית של הממשלה עברה כל גבול

ראש המועצה האזורית שומרון תקף את אוזלת ידה של הממשלה ואת היועץ המשפטי לממשלה. רב היישוב: "אנחנו יישוב חזק עם קהילה חזקה ועברנו את השבת הזאת ביחד"; תחקיר האירוע גילה כי כיתת הכוננות הוקפצה אך לא מצאה דבר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

"היה פה אירוע מזוויע ומי שמשווה את אותם אנשים שביצעו את הפשע לחיות, גורם עלבון לחיות", אמר הערב (שבת) גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה לפיגוע באיתמר בליל שישי בו נהרגו חמישה מבני משפחת פוגל. "כל פעם שמדברים על יוזמה מדינית חדשה אנחנו ערוכים וצופים פגיעה באזרחים - יש לנו עסק עם אנשים שרוצים לפגוע בנו ולרצוח אותנו".

לדברי מסיקה, "ההפקרות הביטחונית של ממשלת ישראל בנוגע למתיישבים עברה כל גבול. הגדר ההיקפית פה לא מוכרת על ידי משרד הביטחון כי היועץ המשפטי קבע שהיא לא נמצאת בתחומים המקובלים. גם כשרצינו לעשות מצלמות אבטחה היועץ המשפטי לא אישר זאת. הגיע הזמן שיקחו את ביטחון המדינה וביטחון התושבים מידי היועץ המשפטי. הסרת המחסומים עולה לנו בחיי אדם, והצבא, גם כשאנחנו מפנים אליו את תשומת הלב לא עושה דבר".

יושב ראש ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, הפנה אצבע מאשימה לממשלה: "אנחנו עומדים פה אל מול הנרצחים, מצביעים על הממשלה שהמדיניות שלה בשנתיים האחרונות היא שהביאה לרצח הקורבנות האלה. אנחנו קוראים לה להראות נחישות והבנה כלפי המתיישבים וכלפי ביטחונם. אהוד ברק והממשלה ממשיכים להתעלל ביישוב הזה. המסר היחיד שצריך לצאת מפה לרשות הפלסטינית שדמנו אינו הפקר ואחריות הממשלה לשנות את המצב".

הרב אביחי רונצקי, ראש הישיבה הגבוהה באיתמר, אמר כי "זה היה אירוע קשה ביותר עם תוצאות קשות. האירוע הזה מצטרף לסדרה של אירועים קשים שכבר ידענו בעבר".

איתמר, היום. תצלום: אמיל סלמן

"חמשת הנרצחים מתווספים לחמישה עשר הרוגים שידע היישוב הזה לאורך השנים. אנחנו יישוב חזק עם קהילה חזקה ועברנו את השבת הזאת ביחד. אנחנו נמשיך לחיות פה ונמשיך לנטוע. בשלב זה כל מה שאני יכול לומר זה שמחבלים נכנסו ליישוב בשעה 22:30 לתוך בית של משפחה ופגעו באותה משפחה".

מתחקירי האירוע עולה כי שני מחבלים נכנסו ליישוב מבלי שחתכו את הגדר. השניים הצליחו לטפס מעל הגדר אולם במערכת האבטחה נרשמה נגיעה בגדר. כיתת הכוננות של היישוב הוקפצה בעקבות הנגיעה, אך כוח הכוננות הגיע למקום ולא זיהה שום סימן לחדירה. הם הסיקו שמדובר ככל הנראה בחיה, שנגעה בגדר ועזבו את המקום. רק לאחר שבתם של הנרצחים דיווחה על מה שאירע בביתה, הוזעקו כוחות נוספים למקום.

השניים המתינו מחוץ לבית בו בוצע הרצח, שבאותה העת התקיים בו ערב עונג שבת. המחבלים המתינו שהמשתתפים יצאו ושהמשפחה תלך לישון.

בסביבות השעה 22:30 נכנסו השניים לבית כשהם מצוידים בסכינים ודקרו תחילה את ההורים, אודי ורות פוגל ומשם עברו לחדרי הילדים, ורצחו את יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת שלושה חודשים.

ככל הידוע, שהו באותה עת בבית שני ילדים נוספים - בני שנתיים וארבע - שלא נפגעו באירוע. אחות נוספת בת 12, שהיתה בזמן האירוע בפעילות של סניף בני עקיבא ביישוב, הגיעה בערך בחצות לביתה, וקריאותיה לפתיחת דלת הכניסה לא נענו. היא קראה לשכן שיסייע לה להיכנס, ויחד גילו השניים את שאירע בדירה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ