יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן: הפיגוע באיתמר לא מוסרי ולא אנושי

בראיון לקול ישראל גינה יו"ר הרשות הפלסטינית בחריפות את הפיגוע באיתמר ודחה את הטענות להסתה; "בן אנוש לא מסוגל לדבר הזה"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

"הפיגוע באיתמר בזוי, לא מוסרי ולא אנושי", כך אמר הבוקר (שני) יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), בראיון לקול ישראל. "בן אנוש אינו מסוגל לדבר כזה. המראות האלה, רצח פעוט וילדים ואישה שנשחטת, גורמים לכל אדם שניחן באנושיות לכאוב ולבכות".

יו"ר הרשות הפלסטינית סיפר כי סיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לסייע בחקירת הפיגוע, והדגיש כי אילו היה בידי הרשות הפלסטינית מידע מוקדם כל הכוונה לבצע פיגוע, הם היו עושים כל שביכולתם למנוע אותו.

במהלך הראיון התייחס אבו מאזן לטענה הישראלית על ההסתה ברשות שהכשירה את הקרקע לרצח. לדבריו, מאז הרשות איחדה את נוסח התפילה במסגדים, לא קיימת בהן הסתה. במקביל, קרא יו"ר הרשות לכנס ועדה ישראלית-פלסטינית-אמריקאית שתבחן את הטענה להסתה בספרי הלימוד.

במוצאי שבת התקשר אבו מאזן לנתניהו וגינה את הפיגוע, אחרי חודשים ארוכים של נתק. בשיחה הדגיש נתניהו כי הגינויים אינם מספיקים. "יש לעצור את ההסתה ולחנך את העם הפלסטיני לשלום", אמר נתניהו. "יש לגנות את האלימות לא רק כי היא נוגדת את האינטרסים הפוליטיים של הרשות הפלסטינית אלא כיוון שהיא אינה קבילה מבחינה מוסרית. אני מצפה שתעצרו את ההסתה בבתי הספר בספרי הלימוד ובמסגדים, ותחנכו את ילדיכם לשלום כפי שאנו עושים. רצח תינוקות בשנתם הוא רצח לשם רצח", אמר נתניהו.

מוקדם יותר באותו היום, האשים נתניהו כי ההסתה נגד ישראל ברשות הפלסטינית היא הסיבה לפיגוע באיתמר. "חברה שמתירה הסתה פרועה שכזאת סופה שמביאה לרצח ילדים", אמר נתניהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ