ראש הממשלה בנימין נתניהו: על אבו מאזן לעצור את ההסתה

נתניהו התייחס לדברי הגינוי של יו"ר הרשות בראיון לקול ישראל על רקע הפיגוע באיתמר. "שיגיד את הדברים ברדיו הפלסטיני", אמר בישיבת סיעת הליכוד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב אחר הצהריים (שני) לדברי הגינוי של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) על פיגוע הטרור באיתמר. "אנחנו חוזרים ודורשים קו מוסרי ברור שמייחד פשעים נגד בני אדם", אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, "דרשתי זאת גם מאבו מאזן. הוא צלצל אלי, ואמרתי לו: 'לא די שאני שומע את הדברים שאתה אומר לי, חשוב שהם יישמעו בציבור'".

"שמעתי את אבו מאזן הבוקר מגנה את הרצח באיתמר בתכנית בקול ישראל. יש חשיבות לדברים שאמר. בעיני, מה שיותר חשוב וזאת כוונתי, שיגיד את הדברים ברדיו פלסטיני ולא רק ישראלי", אמר נתניהו ואף הוסיף כי "בד בבד שמענו את אחד משריו אומר, כי ייתכן שהרצח בוצע על ידי המתנחלים וממשלת ישראל כדי להימלט ממחויבותה לתהליך השלום". לדברי ראש הממשלה, אמירות מסוג זה מזכירות לו את התגובות לפיגועי ה-11 בספטמבר. "מילא אם זה היה נאמר על ידי סתם אדם מהרחוב, אבל זה נאמר על ידי שר בממשלת הרשות הפלסטינית ולמרבה הצער הוא לא היחיד שאומר זאת".

נתניהו, שציין כי רק אתמול קראו הפלסטינים כיכר על שם מחבלים באל-בירה, הוסיף בפני חברי סיעת הליכוד כי "על אבו מאזן להיות בהיר וחד גם כלפי עמו, שהרצח הזה איננו מקובל. ההסתה הפלסטינית חייבת להיפסק, זה בידיו ועליו להפסיק אותה".

בדבריו הזכיר ראש הממשלה את ביקור הניחומים שערך אתמול בביתם של משפחות פוגל ובן ישי. "צריך לראות את המשפחה השורשית והאצילה הזו כדי להבין אלו כוחות נפש עומדים להן ולנו. ראיתי גם את הילדה בת ה-12 שחגגה בת מצווה לפני חצי שנה וגילתה את האסון ואת אחיה הצעיר שמוחזק על ברכי סבתו. הילד הקטן נשאר ביישוב, בן שלוש. עוד נכונו לו ימים קשים בוודאי. לראות את המקרה הזה הוא להבין שארץ ישראל נקנית בייסורים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ