יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ אביגדור ליברמן העריך היום (שני) כי עימות צבאי עשוי לפרוץ בין איראן לסעודיה, על רקע כניסתם של כוחות סעודים לבחריין. לדברי ליברמן, "הסעודים נחושים לפעול כדי למנוע את נפילת המשטר בבחריין לידיים איראניות. אני לא מאמין שאיראן תעבור על כך לסדר היום".

ליברמן אמר במהלך דיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת כי "האיראנים לא חוללו את המהלך שקורה בימים אלה בבחריין, אבל ברור שהם תפסו על האירוע טרמפ ומבקשים להשפיע עליו. המרוויחים הגדולים ביותר מהאירועים במזרח התיכון הם האיראנים ומכאן שהם גם פועלים להעצים את האירועים ולהשפיע עליהם כדי לחזק את אחיזתם במזרח התיכון".

השר ליברמן אמר בדיון עוד כי החמאס מסוגל להשתלט על השלטון בגדה המערבית. לדבריו, הערכת משרד החוץ סותרת את עמדות צה"ל והשב"כ בנושא. "בניגוד להערכות, החמאס הרבה יותר חזק ביהודה ושומרון. היכולת של החמאס להשתלט על יהודה ושומרון קיימת, למרות הטענה שכל הזמן קוצרים את גובה עשבי הטרור. מבחינת החמאס זוהי רק שאלה של החלטה להשתלט על יהודה ושומרון. הם ממתינים להזדמנות לפעול כפי שפעלו ברצועת עזה".

"להערכתי השתלטות זו לא צפויה להתרחש בשנה הקרובה?, אמר ליברמן, והזכיר כי "משרד החוץ היה הגוף היחיד שהתריע באופן ממשי על נפילתו של מובארק והסכנה הנשקפת לשלטונו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ