הורי הנרצחים: "ניתן לנכדים את כל האהבה שבעולם"

צה"ל השתלט על בתים וחקר חשודים בכפר עוורתא הסמוך לאיתמר. במקביל נמשך תחקיר מחדלי האבטחה בליל הפיגוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"אני גידלתי תשעה ילדים, ואני אמשיך עכשיו לגדל עוד שלושה ילדים בשמחה", אמרה אתמול טלי בן ישי, אמה של רותי פוגל, שנרצחה בערב שבת עם בעלה אהוד ושלושת ילדיהם - יואב, אלעד והדס - בביתם באיתמר. שלושת הילדים שניצלו - תמר בת 12, רועי בן ה-8 וישי בן השנתיים, נמצאים עם הסבים.

"יש לי המון אהבה לתת ואני אתן להם את כל האהבה שבעולם", אמרה בן ישי בראיון לחדשות ערוץ 10, "אני לא אהיה כמו אמא שלהם, אבל אמא של אמא זה קצת כמו אמא. תודה לאל הם שמחים וטוב להם. כולם עוטפים אותם, כולם אוהבים אותם, אני מאמינה שהם יגלו כוחות".

"תמיד אמרתי שכשקורה משהו, כנראה שאפשר לעמוד בו. לא ידעתי מה זה אומר ומה המשמעות, אבל אם יש משפט כזה כנראה שהוא נכון", הוסיפה. "כנראה שבאמת יש כוחות שייצאו החוצה. אני לא יודעת מאיפה. כנראה שיש לנו הרבה יותר כוחות ממה שאנחנו מדמיינים".

חיים פוגל, אביו של אהוד, אמר אתמול בראיון לגל"צ: "אני לא מקבל את קריאות הנקמה. אני חושב שאנחנו צריכים לבנות ולהיבנות בארץ הזו. האבל שלנו הוא אבל פרטי, אבל הזכות שלנו - או החובה שלנו - זה שמישהו שומע אותנו ואנחנו ננצל את זה כדי להגיד מה שיש לנו על הלב".

שלושה ימים אחרי הפיגוע הרצחני באיתמר, המשיכו אתמול צה"ל והשב"כ במבצע נרחב של סריקות ומעצרים בכפר עווארתא מדרום לשכם, תוך שהם מרחיבים אותם גם אל השטחים הפתוחים בסביבתו. סוכנויות הידיעות הפלסטיניות דיווחו כי צה"ל עיכב לחקירה את כל הגברים בכפר, השתלט על כ-30 בתים בכפר וניתקו את אספקת החשמל.

בד בבד, צעדו אתמול כמה עשרות בני נוער מההתנחלות איתמר לעבר עוורתא, בהשגחת כוחות הביטחון ומדריכי נוער, אך לא התקרבו לכפר. פעולות התגמול מצד המתנחלים, כך אומרים בפיקוד המרכז, היו עד כה מתונות מכפי שחששו בתחילה, בעיקר בזכות תגבור הכוחות וריכוז חיילי מג"ב באזורי חיכוך פוטנציאליים.

במקביל נמשך תחקיר צה"ל סביב מחדלי האבטחה בהתנחלות בליל הפיגוע. גורמים באיתמר אמרו אתמול שהסייר, שיצא אל הנקודה בגדר, היה עובד של חברה אזרחית ולא תושב ההתנחלות. בצה"ל הדגישו, עם זאת, שלא ניתן להטיל את האחריות על החברה האזרחית, מכיוון שזאת אמורה לפעול על פי הנחיות הצבא.

בצה"ל נערכים להפגנות המוניות שיוזמים היום גופים שונים בגדה וברצועת עזה. עם זאת, במערכת הביטחון מעריכים שלא יהיו התנגשויות משמעותיות עם מפגינים. בצה"ל עוקבים מקרוב אחרי הפרסומים על ההפגנות ברשתות החברתיות, ומעריכים שמרביתן ירוכזו בתוך הערים הפלסטיניות, באזורים שבשליטת מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ